Mobil

Apple’dan hodri meydan: Ben tek siz hepiniz!

Amerikalı teknoloji devi tarafından geliştirilen ve akıllı telefon denildiğinde akla gelen ilk isim olan iPhone, rakiplerini adeta toza dumana boğuyor.

Apple’dan hodri meydan: Ben tek siz hepiniz!

Akıllı telefon sektöründe pek çok marka ve her markanın da pek çok modeli bulunuyor. Ancak Apple bu konuda biraz daha farklı bir isim. Nitekim Amerikalı teknoloji devi, her sene düzenli olarak çıkarttığı bir amiral gemisi serisine ve onun haricinde de zaman zaman piyasaya sürdüğü SE modellerine sahip ve hepsi bu kadar. Ancak niceliğin az olması niteliğin de yetersiz olduğu manasına gelmiyor. Hatta tam tersi.

2022 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde yapılan bir araştırmaya göre, Apple dünya genelinde akıllı telefon pazar payını %28’e çıkarttı. Bir diğer ifade ile satılan her üç akıllı telefondan biri iOS işletim sistemini kullanıyor ki bu da tabi ki iPhone demek.

Apple’dan hodri meydan: Ben tek siz hepiniz!

Öte yandan her ne kadar Android işletim sistemi, pazarın %70’inden fazlasını kontrol etmeye devam etse de, Android içerisinde onlarca farklı markanın olduğunu unutmamak gerek. Samsung’dan tutun da Xiaomi’ye, Oppo’dan tutun da Nokia’ya kadar onlarca farklı marka işletim sistemi gücünü Android’den alıyor. Yani her satılan 3 telefondan 1 iPhone modeli olduğuna göre, geri kalan 2 telefon için onlarca markanın rekabet içerisinde olduğunu anlıyoruz. Bu da Apple’ı akıllı telefon pazarının tartışmasız ve hilafsız kralı haline getiriyor.

Yorumlar
SormaYa
Editör iphone kullanıyor galiba :D Android > All
Cevapla
Eyüp
Buda demek oluyorki dünyadaki her 3 kişiden 1 i hayattan hiçbir şey beklemiyor😂
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.