Sevdiğinize odaklanın

Yılbaşı fotoğraflarınızı çekerken sevdiğinize daha fazla odaklanabilirsiniz. iPhone’nuzda kamera uygulamasını açtığınızda standart Fotoğraf modunda kameranız görüntüye otomatik olarak odaklanır ve kameranızı yönelttiğiniz hedefe göre pozlamayı ayarlar. Böylece fotoğraf çekmeye daima net ve aydınlık bir görüntüyle başlarsınız. Ayrıca fotoğrafı çekmeden önce, ekranda ayarlamak istediğiniz yere dokunarak isterseniz kameranın odak ve pozlama alanını değiştirebilirsiniz. Odaklama ve pozlamayı aynı noktada tutmak isterseniz AE/AF Kilidi’ni görene kadar ekranı basılı tutabilirsiniz.

Bir fotoğraftan çok daha fazlasını istediğiniz durumlarda ise, ekranı sola veya sağa kaydırarak ya da kamera modu etiketlerine dokunarak hızlı çekim, ağır çekim, video, fotoğraf, kare veya pano modları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla etkileyici portre fotoğraflar çekin
Yılbaşını ailenizle mi arkadaşlarınızla mı geçiriyorsunuz? iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus ve iPhone X’unuzda bulunan çift kamera ile profesyonel fotoğrafçılar gibi portre modunda her birinin birbirinden güzel fotoğrafını çekip o geceyi ölümsüzleştirebilirsiniz. Alan derinliği etkisi ile fotoğraftaki arkadaşınız netliğini korurken arka plan bokeh efekt ile hoş bir şekilde flulaşır. Portre modu size mükemmel fotoğraf için çekim sırasında ipuçları da verir. Arkadaşınız ile telefonunuz arasındaki doğru mesafeyi ayarlamanızı sağlar veya ortam ışığı konusunda sizi bilgilendirir. Arkadaşınız ya da kardeşiniz arka plandan ne kadar uzaktaysa, alan derinliği o kadar vurgulu olur. Ayrıca kutlamayı ailenizle ya da kalabalık bir grupla yapacaksanız grup portreleri de çekmeniz mümkün. Derinlik etkisini arttırmak isterseniz kalabalık arka planların önünde portre modunda çekim yapmayı tercih edebilirsiniz.

Üstelik artık iPhone 8 Plus ve iPhone X ile Portre modundaki görüntülerinizi stüdyo kalitesinde aydınlatma efektleriyle çok daha çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Fotoğrafınızı çektikten sonra, Düzenle’ye dokunabilir ve Stüdyo Işığı, Kontur Işığı, Sahne Işığı veya Sahne Işığı Mono seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Yılbaşı sofrasında fotoğrafın dışında kalmayın
Fotoğrafı çeken kişi olarak fotoğraflarda yeralamamaktan sıkıldıysanız zamanlayıcı modunu kullanarak kendinizi de muhteşem karelere dahil edebilirsiniz. Ön kamera seçiliyken kameranızı sabitledikten sonra zamanlayıcınızı 3 veya 10 saniyelik bir geri sayım tercihi yapabilirsiniz.

Yılbaşı selfie’nizi çekmeden geçmeyin
Bu yılbaşında alan derinliği efektine sahip, keskin ön planlar ve profesyonelce flulaştırılmış arka planlardan oluşan muhteşem bir Portre selfie çekmek istemez misiniz? iPhone X’unuzda bulunan True Depth kamera sistemi ile çekeceğiniz Portre Selfilerinizi aynı zamanda stüdyo kalitesinde göz alıcı ışık efektlerini mümkün kılan Portre Işığı özelliği ile daha da etkileyici hale getirebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.