Apple’dan koronavirüsten korunma tavsiyesi

Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını yüzünden Apple bazı tabularını yıkmak zorunda kaldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Apple’dan koronavirüsten korunma tavsiyesi

Bu yılın hemen başında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını 3 ay gibi kısa bir sürede dünyanın büyük bir çoğunluğunu etkisi altına aldı. Şimdiye kadar 3000’in üzerine insanın ölümüne sebep olan bu salgın nedeniyle pek çok ülke teyakkuza geçmiş durumda.

Apple’dan koronavirüsten korunma tavsiyesi

Salgının en çok etkilediği pazarlardan birisi de şüphesiz teknoloji sektörü. Bu sektörde boy gösteren küresel firmalar, salgın yüzünden zor durumda kaldılar. Öyle ki pek çok isim koronavirüs salgını yüzünden tabularından da ödün vermek zorunda kaldı. Bu isimlerden birisi de Apple.

Bilindiği üzere Apple katı kuralları olan bir şirket. Öyle ki sattığı iPhone modellerinin temizlenmesine bile karışıyorlar.

Şimdiye kadar Apple sattığı iPhone modellerinin ıslak mendille temizlenmesine karşı çıkıyordu. Fakat koronavirüs salgının hızla yayılması Apple’ın da bazı tabularını yıkmasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde destek sayfasını güncelleyen Cupertino merkezli şirket iPhone’un dezenfekte için ıslak mendil ile temizlenmesini tavsiye ediyor. Yani artık iPhone’nunuzu ıslak mendil ile temizleyebileceksiniz. Elbette bunu yaparken telefonun çizilme riskini de göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Görünen o ki Apple koronavirüs salgınını ister istemez ciddiye almış durumda. Önümüzdeki günlerde farklı teknoloji şirketlerinden bambaşka önlemler görebiliriz.