Mobil

Apple’dan koronavirüsten korunma tavsiyesi

Neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını yüzünden Apple bazı tabularını yıkmak zorunda kaldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Apple’dan koronavirüsten korunma tavsiyesi

Bu yılın hemen başında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını 3 ay gibi kısa bir sürede dünyanın büyük bir çoğunluğunu etkisi altına aldı. Şimdiye kadar 3000’in üzerine insanın ölümüne sebep olan bu salgın nedeniyle pek çok ülke teyakkuza geçmiş durumda.

Apple’dan koronavirüsten korunma tavsiyesi

Salgının en çok etkilediği pazarlardan birisi de şüphesiz teknoloji sektörü. Bu sektörde boy gösteren küresel firmalar, salgın yüzünden zor durumda kaldılar. Öyle ki pek çok isim koronavirüs salgını yüzünden tabularından da ödün vermek zorunda kaldı. Bu isimlerden birisi de Apple.

Bilindiği üzere Apple katı kuralları olan bir şirket. Öyle ki sattığı iPhone modellerinin temizlenmesine bile karışıyorlar.

Şimdiye kadar Apple sattığı iPhone modellerinin ıslak mendille temizlenmesine karşı çıkıyordu. Fakat koronavirüs salgının hızla yayılması Apple’ın da bazı tabularını yıkmasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde destek sayfasını güncelleyen Cupertino merkezli şirket iPhone’un dezenfekte için ıslak mendil ile temizlenmesini tavsiye ediyor. Yani artık iPhone’nunuzu ıslak mendil ile temizleyebileceksiniz. Elbette bunu yaparken telefonun çizilme riskini de göz ardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Görünen o ki Apple koronavirüs salgınını ister istemez ciddiye almış durumda. Önümüzdeki günlerde farklı teknoloji şirketlerinden bambaşka önlemler görebiliriz.

Yorumlar
💠Gakko💠
Apilin ilk önce kendi ülkesinde ki adaletsizliklere açıklama yapması gereki
Cevapla
cukko
kitiro moskovich kardeş karıştırma bizdeki haksızlıkları . biz ikiyüzlü insanlarız sadece başka ülkelerdeki haksızlıklara eleştiri yaparız asarız keseriz . kendi ülkemizdekileri görmezden gelmek karakterimizde var.
Kitiro Moskovich
Peki ülkemizdeki haksızlıkları kim açıklasın ! ?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.