Mobil

Apple MacBook Pro pillerini ücretsiz değiştirecek

Apple, 13 inç MacBook Pro modelleri için yeni bir ücretsiz pil değişim programı başlattığını açıkladı.


Zaman zaman ürünleriyle ilgli olarak ücretsiz tamir programları duyuran Apple, benzer bir adımı MacBook Pro modeli için de atıyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre bazı 13 inçlik MacBook Pro (Touch Barsız) modellerindeki pil şişerek genişleme ihtimali taşıyor.

Bu genişleme yüzünden cihazın içindeki bazı bileşenlerin çalışması konusunda sıkıntı yaşanabileceği belirtilen açıklamada belirli seri numaralarına sahip modeller için ücretsiz pil değişimi yapılacağı belirtildi.  Buna göre Ekim 2016 ile Ekim 2017 arasında üretilmiş 13 inç ekranlı MacBook Pro modellerinin bu kapsamda pilleri ücretsiz olarak değiştirilecek.

Bu pil değişimi ilgili tarih aralığında üretilen tüm MacBook modellerini kapsamıyor. Pil değişim programı için hazırlanan internet sayfasından seri numarası kontrol edilebiliyor. Eğer sizin de bu tarz bir MacBook Pro modeliniz varsa ilgili sayfadan gerekli kontrolleri yaparak pil değişim programı kapsamına girip girmediğinizi kontrol edebilirsiniz.

   

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.