Mobil

Apple’ı şoka uğratan haber sonrası iPhone 15 planları suya düşebilir

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın iPhone 15 üretimine ilişkin çok ciddi değişiklik planları vardı ancak gelen son haberler bu planları suya düşürebilir.

Apple’ı şoka uğratan haber sonrası iPhone 15 planları suya düşebilir

Amerikalı teknoloji devi Apple, çok uzun bir zamandır her türden cihaz üretiminin çok büyük kısmını Çin’de gerçekleştiriyor. Uzun bir süredir devam eden bu ortaklıkta ilk çatlak ses ise Covid-19 pandemisinde duyuldu. Çin hükümetinin kimsenin gözünün yaşına bakmadan uyguladığı karantina kuralları sonrası tedarik zincirinde büyük sıkıntılar yaşamaya başlayan Apple, Amerika ile Çin arasındaki siyasi krizin artmasıyla birlikte iyiden iyiye alternatif üretim üslerinin araştırmasına başladı.

Akıllı cihazlarını üretebilmek için Çin dışındaki ülkeleri değerlendirmeye başlayan Amerikalı teknoloji devi Tayvan’dan Vietnam’a kadar pek çok ülkede yeni ortaklıklar tesis etti. Ancak Apple’ın gerçek manada üretim üssü olarak kabul ettiği yeni adresi ise gerek nüfusu gerekse de gelişime olan verdiği önemle ikinci Çin olarak gösterilen Hindistan’dı.

Apple’ı şoka uğratan haber sonrası iPhone 15 planları suya düşebilir

Bu kapsamda Hindistan’da fabrikalar açan ve önemli ortaklıklara imza atan Apple, geçtiğimiz günlerde aldığı bir haberle adeta yıkıldı. Hindistan’da üretilerek Foxconn’a gönderilen iPhone kasalarının %50’sinin kalite standartlarını karşılamadığı anlaşıldı. Bir diğer ifadeyle, Hindistan’da üretilen iPhone kasalarının yarısı çöp oldu. Tabi bu durumda Apple’ın üretim üssünü Çin’den Hindistan’a taşıma planlarının sorgulanmasına neden oldu.

Eğer böyle bir problem baş göstermeseydi Apple önümüzdeki yıl satışa sunacağı iPhone 15 modellerinin en az yarısını Hindistan’da üretecekti. Ancak bu son gelişmelerden sonra Amerikalı teknoloji devinin nasıl bir tavır takınacağı büyük merak konusu oldu.

Yorumlar
nur
keşke bağişlar gizli yapılsaydı eşlerine bile zorla pazar parası veren adamlar var 25 milyonlar bile 30 a çıktı bunu seyreden kadınlar evlendiklerine pişman olacak o bağış yapanların peşinede sürtük ler düşecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.