Mobil

Apple’ın 4 çekirdekli A7 işlemci birimi görüntülendi

Apple'ın yeni nesil A7 işlemcisi 4 çekirdek ve 2GB RAM ile geliyor.


Apple’ın yeni nesil telefonu muhtemelen iPhone 5S olacak. Şirketin iPhone 5’te ekranı büyüterek radikal bir değişikliğe imza atmıştı. Elde edilen bilgilerin büyük bölümünde iPhone 5S’te de ekran boyutunun büyüyeceği fazlasıyla dile getirilen bir durum. Bu noktada henüz net bir detay yok fakat iPhone 5S’te yer alacak işlemciye ait görseller iOSDoc sitesi tarafından elde edildi.
1361206489_a7mb3.jpg

Söz konusu görüntülenen işlemcinin yeni nesil iPad modeli için hazırlandığı da bilgiler arasında. 1.2GHz frekans hızında çalıştığı bildirilen 4 çekirdekli A7 işlemci beraberinde 2GB RAM de getiriyor. Muhtemelen iOS 7 ile çalışacak telefon grafik birimi ise iPad 4’te yer alan 4 çekirdekli PowerVR SGX554MP4 olacak.

Halihazırda iPhone 5'te kullanılan 3 çekirdekli PowerVR SGX543MP3 GPU yerine test sonuçlarının büyük bölümünde en iyi GPU performansını sergileyen  4 çekirdekli PowerVR SGX554MP4 kullanılakca; ayrıca, iddiaların aksine değişmeyecek olan ekran boyutu ve çözünürlüğünde (640 x 1136) bu grafik birimi daha iyi oyun ve görüntüleme deneyimi sunacak.

Site kaynakları yeni nesil işlemcinin pil ömrü konusunda gelişmeler sağladığını bildirirken aynı zamanda İos 7 hakkında da değerlendirmelerde bulunuyor. iOS 7’de daha gelişmiş bir bildirim ekranın yanı sıra Apple’ın widget’lara yer vereceği konuşuluyor.

Yorumlar
Misafir
Apple bosa mi calisiyor artik?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.