Mobil

Apple'ın en ucuz modeli iPhone SE üretimi durduruluyor

Apple en ucuz modeli olarak tanıtılan iPhone SE 3 cihazının satışlarından çok memnun değil. Şirket üretimi yüzde yirmi durduracak.

Apple'ın en ucuz modeli iPhone SE üretimi durduruluyor

Apple, bu ayın başlarında en son modeli iPhone SE'yi tanıttı ve cihaz şimdiden satışa çıktı. Ancak görünüşe göre şirket beklediği kadar iyi bir performans elde etmedi.

Apple'ın en ucuz modeli iPhone SE üretimi durduruluyor

iphone se

Asya'dan gelen yeni bir söylentiye göre Apple, birden fazla tedarikçiye bu yılın ikinci çeyreği için üretim siparişlerini 2 ila 3 milyon adet azaltmayı hedeflediğini söyledi. Görünüşe göre bu, başlangıçta planladığından yaklaşık %20 daha az iPhone SE (2022) üretmek istediği anlamına geliyor. Nikkei Asia'ya, bu olayın sebebiyle ilgili olarak Ukrayna'daki savaşın yanı sıra, baş gösteren küresel enflasyonun da rol oynadığı söylendi.

Apple'ın ayrıca, kulaklıklar için hafif bir talep öngördüğü ve stokları azaltmak istediği için 2022'nin tamamında AirPods siparişlerini 10 milyon adetten fazla azalttığı bildirildi. Counterpoint Research verilerine göre, Apple geçen yıl 76.8 milyon adet AirPods sevk etti. Yeni üretim kesintisi ile birlikte 2022 genel sevkiyatlarında düşüş görülebilir. Apple'ın ayrıca önceden planlanandan 2 milyon daha az iPhone 13 cihazı ürettiği de söyleniyor.

Apple en ucuz modelini tanıttığında beklentiler biraz yüksekti. Ucuz olmasına karşın iyi özellikler sunması gereken cihaz beklenenden biraz daha pahalı ve aynı tasarıma sahip şekilde gelince hayal kırıklığı yaşandı denebilir.

Yorumlar
Ulu
Çok ucuz canım telefon
Cevapla
Mmet
Asya'dan gelen yeni bir söylentiye göre haber yapılır mı Başka söylentiler nedir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.