Mobil

Apple'ın haritası yolu şaşırdı!

Harita uygulamasını kullanan sürücüler yol tarifinde yanlışlık yaptığını söyledi.

Apple'ın haritası yolu şaşırdı!

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWCD etkinliğinde iOS 6'yı duyurmuştu. Firma iOS 6 güncellemesinde bir dizi yenilikler yapmıştı. Bunlardan bir tanesi de 2007'den beri kullandığı Google'ın harita uygulamasını bırakıp kendi harita uygulamasına geçmesi oldu.

1339779734_iosharita.jpg

Apple yetkililerinden Scott Forstall yaptığı açıklamada, iOS 6'daki yeni harita sisteminin sıfırdan geliştirildiğini söylemiş, güzel göründüğünü ve tüm dünyayı kapsadıklarını dile getirmişti. Ancak önümüzdeki aylarda piyasaya sunulacak olan iOS 6'nın beta sürümünde harita uygulamasında birçok hatalar görüldü. Bu hatalardan anlaşıldığı üzere Apple'ın harita uygulaması henüz hazır değil.

Grönland'ın yerini Hint Okyanusu ile, Hint Okyanusunu Kuzey Buz Denizi ile, Afrika'nın orta bölgesini Kuzey Pasifik ile karıştırdığı görülen Apple'ın yeni harita uygulamasında başka bir hata da yol tarifinde gerçekleşti. Harita uygulamasını kullanan sürücüler yol tarifinde yanlışlık yaptığını söyledi. Uygulamanın henüz beta sürümü olmasından dolayı hataların olması gayet doğal ama Apple'da bu tür hatalar beta sürümü de olsa alışık olmadığımız bir durum. Eminiz ki Apple bu hataları görüp düzeltecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.