Apple'ın iOS'la gelen ve silinemeyen uygulamaları artık silinebilecek.
Her iOS sürümünde telefonunuza yüklenen kullanmasanız bile silmenize izin verilmeyen Apple’ın uygulamaları artık başına bela olmaktan çıkacak. Çok yer kaplayan bu uygulamalar iOS 10'la birlikte artık kullanılmıyorsa silinebilecek. Ancak unutmayın Mesajlar, Safari, fotoğraflar ve app store buna dahil değil. Silebileceğiniz Apple uygulamaları şöyle: iTunes Store, iBooks, Podcasts, Maps, Compass, Tips, Calculator, Watch, Voice Memos, Contacts, Stocks, Weather, Calendar, Mail, Music, Reminders, FaceTime, Notes, Videos, Find My Friends, Home (iOS 10'la gelecek) ve News, iCloud Drive

Detaylı okundu mesajları
Okundu mesajları, iOS 7 ile hayatımıza girmişti. Açıldığında mesaj yolladığınız kişinin okuyup okumadığını görebiliyorsunuz.
Artık bu özellik daha detaylı bilgiyle donatılacak.

Yeni aplikasyon ve dosya animasyonu
iOS 7 ve üst versiyonlarında standart olan dosya açma kapama animasyonları güzel olsa da efekleri başınızı ağrıtabiliyordu. Artık “efektleri azalt” seçeneğini kullanarak (ayar-lar>genel>erişilebilirlik>efektleri azalt) animasyonları kapayabilir yerine daha sade ve kibar bir kaybolma efekti koyabilirsiniz. iOS 10 ile birlikte dosya animasyonları ve aplikasyon animasyonları dadeğişiyor. Dosya içindeki uygulamayı açarken dosyanın içindeki spesifik konumunda değil artık ekranın tam ortasına zoom'layarak açacak. Fakat unumamak lazım ki bu özellikler yeni iOS'un yayınlanmasına kadar değişebilir.

Tuş sesi farklı
Bu zor fark edilen bir değisiklik ancak iOS 10 klavye tuş sesi farklı olacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.