Mobil

Apple'ın iPad Air'da kullanacağı A8X işlemcisinin resmi sızdırıldı

Apple kaynaklı sızdırmalar devam ediyor

Apple'ın iPad Air'da kullanacağı A8X işlemcisinin resmi sızdırıldı

Apple'ın A8 yonga seti öncelikle 2.nesil 64 bit bir işlemci olmasıyla sektör için önemli bir adım. Dünyanın en büyük silikon üreticilerinin 64 bit işlemcileri "gerek görmediği" hatta daha test aşamasına bile geçmediği bir dönemde 64 bit işlemcisini pazara sunan ve yarısı kadar saat hızı ve yarısı kadar çekirdek gücüyle rakiplerinden geri kalmayan hatta öne çıkan Apple A8 yonga setiylede kullanıcıların kalbinde büyük bir yer edindi.

iPhone ve iPhone 6 da kullanılan A8 yonga setinden sonra Apple'ın iPad Air'da kullanacağı A8X yonga setinin sadece saat hızı mı yoksa donanım anlamında da bir değişiklik sunup sunmayacağı oldukça merak ediliyordu.

Yeni yayınlanan görsellerde Apple'ın A8X yonga seti nihayet görüntülendi.

1413191918_gsmarena001.jpg

Yeni yonga setinin 2048 x 1536 piksellik iPad Air 2'de gerçek gücünü ortaya koyacağı belirtilirken 2 GB sistem belleği de neredeyse kesinleşmiş bir özellik oldu. GPU konusunda Apple'ın A8X yonga setiyle büyük bir sıçrama yapması beklenirken iPad Air 2'nin tablet sektöründe performans anlamında sınırı çizeceği belirtiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.