Apple'ın iPad Pro'su OLED ekranla daha ince olabilir

Apple, iPad Pro modelini OLED ekran teknolojisi ile güncelleyerek daha ince bir tasarım sunmayı planlıyor. Bu yenilik, tabletin hem estetiğini hem de kullanım deneyimini iyileştirecek.

Apple'ın iPad Pro'su OLED ekranla daha ince olabilir

Apple'ın iPad Pro serisine büyük bir güncelleme getirmeye hazırlandığı konuşuluyor. En dikkat çekici yenilik, OLED ekranların bu tabletlerde ilk kez kullanılacak olması gibi görünüyor. Yeni raporlara göre bu değişiklik, tabletlerin daha ince bir yapıya kavuşmasını sağlayabilir.

Gelen bilgilere göre yeniden tasarlanan OLED iPad Pro, mevcut modellerden 1 mm'den fazla ince olacak. Örneğin, mevcut 12.9 inç iPad Pro'nun kalınlığı 6.4 mm iken, yeniden tasarlanmış modelin 5 mm kadar ince olabileceği belirtiliyor.

11 inçlik OLED iPad Pro'nun da 5.9 mm olan önceki modeline kıyasla daha ince, 5.1 mm kalınlığında bir yapıya sahip olması bekleniyor. Ayrıca her iki modelin de mevcut hallerine göre biraz daha uzun ve geniş olacağı söyleniyor.

Apple'ın iPad Pro'su OLED ekranla daha ince olabilir

Apple, iPad Air serisinde de bir ilke imza atarak iki farklı boyutta model sunmayı planlıyor. Bunlardan biri mevcut modele benzerken, diğerinin 12.9 inç iPad Pro ile aynı boyutlara ve ekran büyüklüğüne sahip olması bekleniyor.

Yeni tabletlerin boyutlarına dair tahminler şöyle:

  • Mevcut 11 inç iPad Pro: 247.6 mm x 178.5 mm x 5.9 mm
  • Yeni 11 inç iPad Pro: 249.7 mm x 177.5 mm x 5.1 mm
  • Mevcut 12.9 inç iPad Pro: 280.6 mm x 214.9 mm x 6.4 mm
  • Yeni 12.9 inç iPad Pro: 281.5 mm x 215.5 mm x 5.0 mm
  • Yeni 12.9 inç iPad Air: 280.6 mm x 214.9 mm x 6.0 mm

OLED ekranların yanı sıra, Apple'ın iPad Pro serisinde ilk kez MagSafe teknolojisini kullanması bekleniyor. Güncellenen tabletlerin ayrıca Apple'ın 3nm mimarisine dayanan yeni M3 yonga seti ile güçlendirilerek daha iyi performans ve pil verimliliği sunması muhtemel.

Yeni modellerin ne zaman piyasaya sürüleceği henüz net değil, ancak bazı raporlara göre OLED iPad Pro'nun önümüzdeki ay tanıtılması mümkün.