Mobil

Apple'ın iPhone 6'da kullanacağı kulaklıklar patent başvurusunda ortaya çıktı

Apple yine farklılık peşinde...

Apple'ın iPhone 6'da kullanacağı kulaklıklar patent başvurusunda ortaya çıktı

Apple iPhone 5 ile farklı bir kulaklık sistemine geçmiş ve "dünyanın en kullanılabilir" kulaklığı olarak EarPods'u örnek göstermişti Bu kulaklıkları denemeyenleriniz varsa ve silikon uçlu kulaklıkları kulağınızın içine sokarak en iyi sesi aldığını düşünenleriniz varsa Apple'ın EarPod kulaklıklarını mutlaka denemelerini öneriyorum.

1396557343_earpod.jpg

Apple'ın yeni telefonu iPhone 6'nın ekranından, işlemcisinmden, belleklerinden, pilinden, inceliğinden sürekli bahsediyoruz. Peki ya iPhone 6'da özellikle araç içinde kullandığımız kulaklıklar nasıl bir değişiklik gösterecek? Bu sorunun cevabı Apple'ın en son yaptığı patenet başvurusunda ortaya çıktı. 

1396557507_appleheadphones.pngBu 

Bu patente göre Apple kulaklık dışınada bir ses ölçen mikrofon koymayı planlıyor. Bu mikrofon aynı telefonlardaki gibi gürültü seviyesini ve ses farklılklarını ölçerek karşı tarafa sesin çok daha net çıkmasını amaçlıyor. Ayrıca ses tellerindeki titreşime göre konuşmadığımız zaman sesin sessiz (Mute) yapılmasıda bu patentin farklı bir gizli sırrı.

Apple bu patenti gerçeklleştirecek mi bunu zaman içinde göreceğiz ama iPhone 6'nın satış rekorları kıracağının garantisini şimdiden verebiliriz.

Peki siz iPhone 6 almayı düşünüyor musunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.