Mobil

Apple'ın iWatch'ı ekimde duyurması bekleniyor

Esnek OLED ekrana sahip olması beklenen iWatch akıllı saatte birçok biyometrik sensör yer alacak.


Japonya'nın önde gelen medya kuruluşlarından Nikkei gazetesinin endüstri kaynaklarından edindiği bilgilere Apple, iOS 8 işletim sistemine sahip iWatch akıllı saat çözümünü ekim ayında resmen duyuracak. Kaynaklardan edinilen bilgilere göre Apple'ın akıllı saati aynı zamanda bir egzersiz takip cihazı olacak. Kullanıcılar iWatch sayesinde kan şekerini ya da kandaki oksijen oranını, kalori tüketimi, uyku düzeni ve adım sayar gibi bilgileri saat ekranında ya da eşleştirilen mobil cihazda görebilecek.

Ekim ayında tanıtılması beklenen iWatch'ın ayrıca esnek OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Şirketin bu noktada tedarikçilerden aylık 3-5 milyon arasında sipariş verdiği iddia edilirken, Apple'ın bu denli yüksek satış beklentisi bizleri şaşırtmadı değil. Ancak Apple'ın bu denli fazla adette sipariş vermesinin arkasında dünyanın önde gelen hastaneleriyle yapmış olduğu anlaşmalara dayandırılıyor. 

Apple'ın iWatch'ı bu yıl duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta şirketin iOS 8 işletim sisteminde Health uygulamasına yer vermesi iWatch'ın ilk habercisi olarak tanımlanmıştı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.