Mobil

Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods sevildi mi?

Apple'ın 899 TL'ye satmış olduğu kablosuz kulaklığı AirPods'u müşteriler tarafından beğenilip beğenilmediği araştırıldı. Ortaya çıkan sonuç çok ilginç.


Apple, iPhone 7 ile birlikte 3.5mm kulaklık girişine veda etmiş ve bu vedayı kablosuz kulaklığı AirPods ile taçlandırmıştı. Türkiye Apple Store'unda 899 TL'ye satılan tamamen kablosuz kulaklık AirPods'un müşteriler tarafından beğenilip beğenilmediği araştırıldı. Müşteri memnuniyeti adı altında yapılan araştırma sonuçları bir hali ilginç.

Çıktığı günden bu zamana yoğun ilgi gören ve stoklarda bulunmayan AirPodsCreative Strategies tarafından kullanıcı memnuniyetini ölçmek için anketelere konu oldu. AirPods için yapılan araştırmaya 942 kişi katıldı. 942 AirPods müşterisinin %98'i "AirPods'tan memnun musunuz?" sorusuna memnunum cevabını verdi.

Araştırmayı detaylandıracak olursak, katılımcıların %82'si çok memnun olduklarını %16'sı ise memnun olduklarını dile getirmiş. Geri kalan %2'lik kısımı ise memnun olmayan ve nötr olan kullanıcılar oluşturuyor.

AirPods piyasaya ilk sürüldüğünde memnuniyet oranı %92 seviyesindeydi. Ancak kullanıcılar AirPods'u kullandıkça günlük işlerinde büyük kolaylık sağladığının farkına varmış olacak ki bu oran %98 seviyesine kadar çıkmış.

1493718359_airpdos.png

Araştırmada ayrıca kullanıcılardan belirli özelliklere cevap vermeleri de istendi. Örneğin, %93'ü AirPods'un kulaklarına düşmediğinden memnundu. %95'i ise pil ömrü ve konfordan memnun olduklarını söyledi. AirPods sahipleri AirPods'a 75 puan verdiler. Aynı anketten 2007 yılında iPhone ilk çıktığında 72 puan almıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.