Apple’ın merakla beklenen gözlüğünden güzel haberler var

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın merakla beklenen yeni nesil karma gerçeklik gözlüğünden güzel haberler gelmeye başladı.

Apple’ın merakla beklenen gözlüğünden güzel haberler var

Apple'ın hayranları, şirketin yıllık geliştirici konferansı WWDC 2023'e doğru ilerlerken, karışık gerçeklik gözlüğü Reality Pro'nun piyasaya sürülmesini büyük bir merakla bekliyor. Ancak Wall Street Journal'ın son bildirimlerine göre, Apple üretim sürecinde bazı aksaklıklarla karşılaşıyor ve bu durum, cihazın kullanılabilirliğini ve piyasaya çıkış sürecini olumsuz etkileyebilir.

Reality Pro, yedi yıldır geliştirme aşamasında bulunuyor ve karışık gerçekliğe devrimsel bir adım atmayı hedefliyor. Ancak, Apple'ın bu devrim niteliğindeki ürünü piyasaya sürerken çeşitli zorluklarla karşılaştığı söyleniyor. WSJ makalesinde yer alan tedarik zinciri kaynaklarına göre, çoğu tüketici gözlüğü sonbahara kadar alamayabilir. Bu durum, Apple'ın genellikle uyguladığı ürün çıkış takvimine kıyasla önemli bir gecikmeyi işaret ediyor.

Bu durum, Apple'ın genellikle yeni ürünleri piyasaya sürmeye hazır hale gelene kadar konuşmaktan kaçındığı bir yaklaşımın dışında. Ancak, yıllardır süren geliştirme süreci ve ilerleme kararlılığı sayesinde, Apple CEO'su Tim Cook, mükemmellikten taviz verme pahasına bile olsa bir çıkış yapma baskısı hissediyor.

Apple’ın merakla beklenen gözlüğünden güzel haberler var

Apple, cihazın çıkışını hızlandırmak için çaba gösterirken, yazılım entegrasyonu, üretim zorlukları ve pazar hazırlığı konularında bazı endişeler dile getiriliyor. Bu durum, piyasaya sürülme sürecinde potansiyel gecikmelerle ilgili belirsizliklerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Rapor, Reality Pro gözlüğünün ayrı bir batarya paketiyle birlikte geleceğini belirtiyor. Bu batarya paketinin kompakt bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Bu durum, Apple'ın genellikle cihazlarının içerisine bileşenleri sorunsuz bir şekilde entegre etme yaklaşımından bir sapmayı ifade ediyor.

Üretim aksamaları nedeniyle, Reality Pro gözlüğünün seri üretimine Eylül ayında başlanması planlanıyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, bu yıl 200.000 ila 300.000 adetlik bir sevkiyat gerçekleştirilecek.