Apple'ın sır gibi sakladığı iPhone 16 Pro'nun yeni özelliği ortaya çıktı

Bu yenilik, Apple'ın sürekli olarak kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik çabalarının bir parçası olarak görülüyor.

Apple'ın sır gibi sakladığı iPhone 16 Pro'nun yeni özelliği ortaya çıktı

Yeni düğme sayesinde, anı yakalamanın daha da pratik bir hale gelmesi bekleniyor, bu da özellikle hızlı tempolu olaylarda veya kaçırılmaması gereken anlarda büyük bir avantaj sağlayacak.

91mobiles'a yakın bir kaynak, iPhone 16 Pro'nun ilk görünüşte kabaca çizilmiş şemalarını sızdırdı. Sızıntı, alışılagelmiş tasarımın bazı küçük değişikliklerle sunulduğunu gösteriyor. Rapor, aynı zamanda daha büyük bir ekranı işaret eden kesin boyutlar içeriyor. Ancak, her şeyden önce gelin sızdırılan görüntülere bakalım.

Görüldüğü üzere, iPhone 16 Pro, çerçevenin sağ tarafındaki güç düğmesinin hemen altında konumlandırılmış sözde Yakalama Düğmesi ile tasvir ediliyor. Bu düğme, kameralarda bulunan yumuşak deklanşör düğmelerini taklit ediyor. Hafif bir basış kamerayı odaklarken, tam bir basış fotoğraf çekilmesini sağlıyor. Sony telefonlarda bir süre önce bu özellik vardı.

Apple'ın sır gibi sakladığı iPhone 16 Pro'nun yeni özelliği ortaya çıktı - Resim : 1

Apple'ın sır gibi sakladığı iPhone 16 Pro'nun yeni özelliği ortaya çıktı

Ayrıca, sızıntı yeni boyutlar hakkında bilgi veriyor - 149.6 x 71.4 x 8.4 mm. Bu da, 16 Pro'nun biraz daha uzun ve biraz daha geniş olacağını gösteriyor. Bu, iPhone 16 Pro'nun geçen yılın 6.1 inçlik panelinden 6.3 inçlik ekrana geçeceğini öne süren daha önceki bir raporu doğruluyor. Şematikler ayrıca ince çerçeveleri de gösteriyor, bu yüzden sonuçta daha büyük bir iPhone 16 Pro görebiliriz.

Bu yılın küçük Pro modelini büyütme kararı, tasarım kısıtlamalarından kaynaklanıyor olabilir. iPhone 16 Pro'nun, geçen yılın iPhone 15 Pro Max'indeki tetrprizma telefoto kamerayı benimseyeceği yönünde dolaşan bir söylenti var ve donanım mevcut iPhone 15 Pro'nun içine sığmayabilir.

İlginç bir şekilde, bu sızıntı, Şubat ayında gösterilen dikey kamera düzenini sergileyen bir görüntüyle doğrudan çelişiyor gibi görünüyor. Her ne kadar Eylül ayındaki iPhone 16 serisinin gerçek çıkışına çok uzak olsak da, her sızıntıyı sağlıklı bir şüphe ile karşılıyoruz.