Mobil

AppStore'a Zam Yağmuru Geliyor!!!

Şu sıralar AppStore'dan uygulama, oyun veya albüm almak istiyorsanız elinizi biraz çabuk tutmalısınız

AppStore'a Zam Yağmuru Geliyor!!!

Apple geliştiricilere gönderdiği bir mail ile bazı ülkelerdeki uygulama mağazasında yer alan uygulamaların ücretlerine zam yapacağını ve bu durumdan geliştiricilerin etkilenmemesi için önlem almaları gerekebileceğiyle ilgili bir duyuruda bulundu. 

Bu ülkeler arasında maalesef Türkiye'de var. Türkiye, Hindistan, Endonezya, Avustralya ve Güney Afrika'nın yer aldığı zam yağmurunun ise gece saat 00:00'dan sonra başlayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple şu sıralar AppStore'dan uygulama, oyun veya albüm almak istiyorsanız elinizi biraz çabuk tutmalısınız.

0,99 dolardan satılan oyun ve uygulamaların ülkemizde 1,79 TL (vergiler dahil) fiyattan satıldığını hepimiz biliyoruz. Özellikle seçim sonrası ülkemizde TL'nin dolar karşısındaki paritesinin artmasından dolayı Apple böyle bir zammı uygun görmüş olabilir. 0,99 dolara satılan oyunlara 0,25 TL zam gelebilir ama ya 10 dolara satılan oyunlar ve oyun içi aldığımız itemlerin fiyatları ne olacak? 

Gelişmelker oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.