Mobil

Araba kullanırken telefonunuzu kenara bıraktıran uygulamalar

Trafik canavarı olmayın, araba kullanırken telefonunuzu kullanmayın.

Araba kullanırken telefonunuzu kenara bıraktıran uygulamalar

Telefonlar hayatımızın büyük bir parçasında bizimle. Ancak bazı yerlerde tehlikeli olabiliyor, örneğin araba kullanırken. Yetişkinler bu konuda daha bilinçli olsa da çocuklarınız için aynı şeyleri söyleyemiyor olabilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz bu uygulamalar araba kullanırken telefonunuzu kullanmaktan kaçınmanızı sağlayacak.

DriveOFF

Araba sigorta şirketi tarafından geliştirilen uygulama 10 dk'dan uzun sürüşleri tespit ederek sürüş sırasında rahatsız etmemesi için diğer uygulamaları kapatıyor. Hatta gelen arama ve mesajları da engelliyor. Ücretsiz yayınlanan uygulama sayesinde yol boyunca dikkatiniz dağılmayacak.

1359638223_driveoff.jpg


DriveMode

AT&T tarafından geliştirilen uygulama aracın hızını hissederek 25mph'den sonrasında uygulamaları kontrolü altına alıyor. Acil durumlar için ayarlarından sadece aramaları ya da e-mailleri açabildiğiniz uygulama, araç sırasında güvenliğinizi sağlamak için geliştirildi.

1359638236_drivemode.jpg


TextBuster

Mesajlarınızı sürüş sırasında engellemek için geliştirilmiş uygulama aynı zamanda kendinize hakim olma yeteneğinizi test ediyor. Çünkü araca binmeden önce uygulamayı çalıştırmak size kalmış.

1359638305_textbuster.jpg


DriveScribe

Bu uygulama da aracın hızına göre uygulamaları engelleyerek başlıyor hayat sigortanıza. Ayrıca eğer sürücü hız sınırını aştıysa daha yavaş gitmesi gerektiğinizi söylüyor. Sürüş sırasında emniyetinizi sağlayacak ancak başınızı da ağrıtacak bir tecrübeye hazır olun.

1359638329_drivescribe-616-1.jpg

Yorumlar
zamir
Arkadaslar hiz sebebiyle yakinlarimi kaybettim. Telefon konusmasiyla dagilan dikkat de ayri sebep. Lutfen dikkat edelim. Hem kendiniz hem toplum icin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.