Mobil

Artık Huawei Bey diyeceksiniz! Samsung adeta çöktü!

Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olan Huawei, 2020’nin ikinci çeyreğinde Samsung’u devirerek zirvede yer alan isim oldu.


Koronavirüs salgını akıllı telefon pazarındaki tüm dengeleri de değiştirmiş durumda. Samsung uzun yıllardan beri koruduğu en çok akıllı telefon sevkiyatı yapan şirket unvanını koronavirüs yüzünden kaybetti.

Salgının Samsung’un lider olduğu pazarları alt üst etmesi, Huawei’nin satışlarını arttırarak en çok akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren şirket olmasını sağladı.

Çin’de hayatın normale dönmesiyle birlikte akıllı telefon satışları da artmıştı. ABD’nin Huawei’yi hedef tahtasına oturtmasından ötürü Çinli vatandaşlar Huawei’ye sahip çıktı.

İç pazardaki satışlarını arttıran Huawei tarihinde ilk defa bir çeyrek sonunda en çok telefon satan şirket unvanını ele geçirmeyi başardı.

Artık Huawei Bey diyeceksiniz! Samsung adeta çöktü!

Elbette önemli olan Huawei’nin bu liderliği yıl geneline yayması. Lakin bu pek de mümkün görünmüyor. Zira önümüzdeki aylarda Samsung satışlarını bir şekilde toparlayacaktır. Muhtemelen Huawei’nin satışları da biraz düşecektir. Çünkü Huawei modellerinde Google Play servislerinin bulunmaması özellikle Çinli üreticinin Avrupa pazarındaki payının önemli ölçüde azalmasına neden oldu.

Sonuç olarak 2020’nin ikinci çeyreğinde akıllı telefon pazarında bir ilk yaşanmış oldu. Önümüzdeki dönemde bu durum devam eder mi etmez mi bunu zaman gösterecek. Lakin bizim görüşümüz az önce de belirttiğimiz üzere Samsung’un 2020’yi yine zirvede kapatacağı yönünde.

Yorumlar
Burak bey
Neden general Mobile kullanmıyorsunuz, hem Türk malı hem yerlikik oranı yüksek hemde ne ABD, ne Çin, nede Kore kazanmaz
Cevapla
!!!
kardeşim bizde isteriz ama şu anda türk malı diyebileceğimiz bir marka yok General Mobıle gibi vestel de türkiye telefon piyasasında çok az yerde duruyorlar biz de isteriz Türk markası ama YOK
Fatih cambaz
Xiaomi note 8 pro gerçekten güzel telefon fiyatına göre
Cevapla
Enam
Huawei iyi telefon 5 yıldır kullanıyorum
Cevapla
Malkocoglu
Doğu Turkistanda kardeslerimizi katleden Çin in telefonunu almıyorum..
Cevapla
Apple
Ne kullanıyorsun merak ettim 😂
BURHAN
ÇOK İYİ YAPIYORSUN KARDEŞİM SAYENDE ÜLKE KURTULDU
İlhan
Seninde kardeşinide abd idare ediyor karaktersiz. Tarihte, binlerce yıl önce ipek yolu vardı, Çinin malını dünyaya taşıyan ticaret yolu , bugünde o yol yine var iyi ve uygun fiyat olursa malın bu kaçınılmaz. Çın her zaman büyüktü, yeni yetme abd buna engel olamaz
Furkan
Ulan şu an kullandığın 10 şeyden 9 u Çin'den geliyor sen neyin kafasındasın ?
Kral
Boş yapmayın Huawei kadar sağlam telefon yok
Cevapla
SERHAT duman
Varsa yoksa xaomi
Emin abi
Hangi kafayla yazdıysan
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.