Mobil

Asus mobil cihazlarında reklamların gösterilmesini engelliyor

Asus reklam engelleme yazılımı AdBlock Plus'ı mobil cihazlarda yer verdiği tarayıcıda varsayılan olarak sunmaya başlayacak.

Asus mobil cihazlarında reklamların gösterilmesini engelliyor

ZenFone serisiyle dünya genelinde kayda değer bir satış başarısı yakalayan Asus kullanıcıları memnun edecek bir anlaşma gerçekleştirdiğini duyurdu. Asus ve AdBlock Plus arasında yapılan anlaşmaya göre reklam engelleme yazılımı AdBlock Plus, Asus’un mobil cihazlarda yer verdiği tarayıcıda varsayılan bir eklenti haline gelecek.

1450937155_asus-adblock-1.jpg

Asus’un mobil tarayıcısı yaklaşık 15 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Reklam engelleme yazılımı AdBlock Plus sayesinde rakamın kısa süre içerisinde önemli bir artış göstermesi bekleniyor.

Mobil reklamların son dönemde artış göstermesi ve kullanıcı rahatsız edecek bir boyuta ulaşması farklı üreticilerin de Asus’un izinden gideceğini gösteriyor. Apple, iOS 9 sürümüyle birlikte kullanıcılara reklam engelleme yazılımı kullanabilmelerinin önünü açmıştı. 


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.