Mobil

Asus ROG Phone 6D iddialı geliyor!

Oyuncu telefonu diyince ilk olarak akıllara gelen ASUS yeni bir cihaz ile sektöre damgasını vuracak. İşte merakla beklenen cihazla ilgili detaylar.

Asus ROG Phone 6D iddialı geliyor!

Asus, Temmuz ayında ROG Phone 6 serisini piyasaya sürmüştü. Oyuncu telefonları diyince direkt olarak akla gelen marka şimdi yeni bir bomba ile kullaıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Pro telefon, ay sonuna kadar AnTuTu tacını hızla aldı bile. Şimdi biraz daha iyi kıyaslama sonuçlarıyla çevrimiçi olarak daha da güçlü bir sürüm ortaya çıktı.

Asus ROG Phone 6D iddialı geliyor!

Asus ROG Phone 6D iddialı geliyor! - Resim : 1

Raporlara göre yeni cihaz, Dimensity 9000+ tarafından desteklenen ROG Phone 6D olarak adlandırılacak. ASUS_AI2203_D model numarasına sahip telefon için 1.146.594 puan, çok ciddi bir beklenti yaratmamış olabilir ancak yine de Snapdragon 8+ Gen 1 destekli aynı ROG Phone 6 Pro'dan %2-3 daha fazla.

Daha da önemlisi, cihazda CPU 290.000'in üzerinde puan aldı ve bu şimdiye kadar kaydedilen herhangi bir Qualcomm yonga setinden yaklaşık %15 daha iyi bir sonuç demek. Toplam puan, dört temel bileşenin toplamı olarak karşımıza çıkıyor: CPU, GPU, bellek ve kullanıcı arabirimi ve deneyimi. Asus, herhangi bir yeni ROG telefon lansmanını hala duyurmadı, ancak cihaz zaten 3C'de 65W hızlı şarj ile onaylandığından 6D'nin  gelişinin yakın olduğunu söyleyebiliriz. ASUS oyuncu telefonları sektörüne hakim olmayı hedefliyor. Şirket bu kapsamda hem kullanıcıların beklentilerini karşılayan hem de fiyat yönünden zorlamayan cihazlar sunmayı hedefliyor.

Yorumlar
Bahadir
Black Shark 5 Pro daha iyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.