ASUS ROG Phone 8 Pro'nun arka paneli dayanıklılık testinde kırıldı

Dayanıklılık testleriyle tanınan JerryRigEverything'in son videosu, ASUS ROG Phone 8 Pro'nun arka panelinin ne kadar kırılgan olduğunu gözler önüne serdi.

ASUS ROG Phone 8 Pro'nun arka paneli dayanıklılık testinde kırıldı

Geçtiğimiz ay küresel pazarlarda tanıtılan ASUS ROG Phone 8 serisi, Tayvanlı markanın en yeni oyun telefonları arasında yer alıyor. Önceki nesillere kıyasla ağır oyun odaklı tasarımdan uzaklaşan bu seri, çok daha ana akım telefonlara benziyor. ROG Phone 8 Pro, Zack Nelson'ın (JerryRigEverything olarak da bilinir) zorlu dayanıklılık testine tabi tutuldu.

ROG Phone 8 Pro'nun dayanıklılık testi, telefonun özellikle oyun telefonlarına özgü tasarım detaylarının yanı sıra, günlük kullanımda nasıl bir performans sergilediğine dair önemli bilgiler sunuyor. Test, çizilme testi ile başlıyor ve ROG Phone 8 Pro, hemen hemen her akıllı telefonda olduğu gibi 6. seviyede çizikler ve 7. seviyede daha derin yarıklar alıyor. Oyun telefonu, Gorilla Glass Victus 2 ile donatılmış durumda.

ASUS ROG Phone 8 Pro'nun arka paneli dayanıklılık testinde kırıldı

ASUS ROG Phone 8 Pro, metal bir yapıya sahip ve kazıma testlerinde telefonun tüm kenarları çizikler oluşturuyor. Cihaz, alevlere 20 saniye dayandıktan sonra ekranın pikselleri beyaza dönüyor.

Dayanıklılık testinin en önemli kısmına gelince, YouTuber, ROG Phone 8 Pro'yu ön ve arka taraftan büküyor. Önden uygulanan yeterli miktarda basınçla önemli bir esneme görülüyor. Arkadan bükme ise, arka cam panelin tamamen kırılmasına neden oluyor. Ancak telefon, ROG Phone 5 ve 6'nın bu testte başarısız olduğu gibi kırılmaktan kaçınıyor. Genel olarak, ROG Phone 8 Pro, JerryRigEverything'in testini geçiyor ve gerçek kullanımda telefonu bu kadar sert bükme ihtimaliniz oldukça düşük.

Zack, ROG Phone 8 Pro'nun iç yapısını gösteren bir de sökme işlemi gerçekleştirdi. Bu işlemde, ROG LED ışıkları, daha büyük bir soğutma sistemi ve daha fazla detay ortaya çıktı.