Zenfone 2 Laser kendi içinde ikiye ayrılıyor. Bizim inceleme fırsatı bulduğumuz 5.5 inç ekranlı, Qualcomm Snapdragon 410 işlemcili ve 2 GByte belleğe sahip olan ZE550KL modeli. Aldığımız bilgiye göre bir de Snapdragon 615 işlemcili ve 3 GByte bellekli bir Zenfone 2 Laser modeli var. İşin daha da kafa karıştırıcı tarafı ise 140 gr ağırlığındaki Zenfone 2 Laser’in aynı keskin hatlar ve aynı boyuta sahip olan Asus Zenfone 2’ye neredeyse birebir benzemesi.

Kenarlarında tıpkı LG G4 gibi herhangi bir düğme yer almıyor. Ses açma kapama arka tarafta bulunan kameranın altında yer alıyor. Ürünün alt kısmında Micro USB yuvası bulunuyor. Ele oldukça iyi oturan Asus Zenfone 2 Laser, sadece 10 mm kalınlığında.

2 Adet SIM yuvası kapağın altında bulunuyor. Bu SIM yuvalarından biri aynı zamanda MicroSD kart yuvası olarak da görev yapıyor. Dolaysıyla cihazın kapasitesini arttırmak isteyen kullanıcılar tek bir SIM yuvasını kullanmaları gerekiyor. Unutmadan söyleyelim. Kapağın altında buluna 2400 mAh’lik pil’in çıkartılabilmesi önemli bir özellik. Bu pil sayesinde Asus Zenfone 2 Laser, yaklaşık 1.5 gün boyunca şarj edilmeden kullanılabiliyor.

Asus Zenfone 2 Laser’in donanım birleşenlerine baktığımızda onun daha çok giriş ve orta sınıf bir ürün olduğunu anlamak mümkün. 1.2 GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 410 işlemcinin yanı sıra 2 GByte bellek ve 16 GByte’lık bir kapasiteye sahip. Dolaysıyla müthiş bir performans beklemek yanlış olur. Yine de şunu söylemeden edemeyeceğiz. Yaptığımız testlerde birçok oyunu rahatlıkla çalıştırabildik. Bununla birlikte sıkıştırılmış videoların oynatılmasında da iyi bir performans gösterdi. Asus Zenfone 2 Laser, sayfalar arası geçişlerde herhangi bir takılma göstermedi. Bununla birlikte cihazda bir ısınmanın olmaması da beğendiğimiz özellikler arasına girdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.