Mobil

Asus, ZenFone akıllı telefon serisini yenilemeyi planlıyor

Üç farklı ekran kategorisinde sunulan telefonlar özellikle gelişmekte olan pazarları hedef alıyor.

Asus, ZenFone akıllı telefon serisini yenilemeyi planlıyor

Asus’un ocak ayında düzenlenen CES 2014 etkinliğinde duyurduğu bütçe dostu ZenFone akıllı telefon serisi  gelişmekte olan ülkelerde kayda değer satışlar elde etti. Geçtiğimiz günlerde ülkemize de giriş yapan ZenFone 4, 5 ve 6 isimli modellerin dünya genelinde yıl sonuna kadar 5 milyon adet satması bekleniyor.

Uzak doğudan gelen haberlere göre Asus, ZenFone akıllı telefon serisini yenilemeyi planlıyor. Asus’un böyle bir planlama içerisinde olacağı zaten tahmin ediliyordu. Asus CEO'su Jerry Shen’den gelen açıklamalara göre telefon serisi yenilecek ancak net bir tarih verilmiyor. Tayvanlı üretici muhtemelen Ocak 2015’te ikinci nesil ZenFone telefonları duyuracaktır.

Yeni nesil ZenFone modellerde kullanıcı arayüzünde gelişmeler, kamera yeteneklerinin artırılması, bellek ve pil ömründe gelişmeler bekleniyor. Ekran boyutlarının aynı seviyede tutulması bekleniyor. Asus, ZenFone serisine Intel Atom işlemciler kullandı. Yeni modeller içinse Intel Atom ve Qualcomm işlemciler en güçlü adaylar olacak. 

kaynak: focustaiwan

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.