Asus'tan ocak ayında büyük lansman

Asus, ocak ayında gerçekleştireceği etkinlikte ROG Telefon 8 ve Zephyrus G14 modellerini tanıtmayı planlıyor. Bu etkinlik, oyun ve teknoloji tutkunları için merakla beklenen bir olay.

Asus'tan ocak ayında büyük lansman

2024 yılının teknoloji dünyasında heyecanla beklenen CES etkinliği yaklaşıyor. Büyük teknoloji firmaları, geleceğe yönelik projelerini sergilemek için hazırlıklarını hızlandırıyor. Bu etkinlikte, çeşitli markalardan yeni ürün lansmanlarını da görebiliriz. CES'ten bir gün önce, ASUS'un oyun bölümü ROG, 2024 yılı ürün gamını tanıtacağı bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu.

Asus ROG, Ocak 2024 etkinliğinde, ASUS ROG Phone 8'in son teaser'ıyla, bu etkinlikte amiral gemisi oyun akıllı telefonunun lansmanını yapması oldukça muhtemel. Markanın, bu etkinlikte yeni oyun dizüstü bilgisayarlarını ve monitörlerini de tanıtması bekleniyor. Daha önceki bir teaser, 8 Ocak'ta tanıtılacak donanımlar arasında ROG Zephyris G14'ün de yer alacağını doğruluyor.

Asus'tan Ocak ayında büyük lansman

ROG Phone 8'e geri döndüğümüzde, cihaz yakın zamanda Geekbench'te ROG Phone 8 Pro ile birlikte görüldü. Her iki akıllı telefon da en son Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini içerecek ve yeni bir arka tasarıma sahip olacak. Geekbench listesi, standart modelin 16GB RAM'e, Pro modelinin ise 24GB RAM'e sahip olduğunu ortaya koydu. İlginç bir başka nokta ise, standart modelin standart bir Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olması, Pro modelinin ise ana çekirdeğinde daha yüksek saat hızına sahip hız aşırtılmış bir versiyona sahip görünmesi.

Üçüncü ve son varyantın ROG Phone 8 Ultimate olması bekleniyor. Bu model, hız aşırtılmış bir Snapdragon 8 Gen 3 çipi ve etkileyici 24GB RAM ile gelecek. Bu cihazlarla ilgili daha fazla ayrıntının önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor. Bu arada, Lenovo Legion Phone'un oyun telefonu arenadan çekilmesiyle ROG Phone'un tek rakibi olan Red Magic 9 serisine dikkat çekmek de faydalı olabilir.