Mobil

AVEA'dan Milletvekillerine özel kıyak tarife!

AVEA milletvekillerine "Sudan ucuz" tarifeyle hizmet verecek.

AVEA'dan Milletvekillerine özel kıyak tarife!

Aldıkları maaş, milletvekili emeklilik yasası derken son dönemde bir hayli gündeme gelen vekillerimizin tarifesini merak ettiniz mi?

Her dönem meclisin yenilenmesiyle GSM operatörleri de milletvekillerini abone yapma yarışına girer. Son dönemde ise milletvekillerinin AVEA ile çok ucuz tarifeyle anlaştığı ortaya çıktı. Merak edilen ise vekillerimiz için uygun görülen tarife ve tarife ücretinin hangi kaynaktan ödendiği.

Şimdi dilerseniz 20 lira karşılığında milletvekillerine sunulan tarifeye bir göz atalım; 5.000 dakika grup içi konuşma, 3.000 dakika her yöne konuşma, 1.000 SMS, tarifede 2 yıl kalmak şartı ile 700 liraya denk gelen iPhone 5 verilecek.

Gördüğünüz gibi oldukça hesaplı bir tarife; hatta “Sudan ucuz” desek yeridir. Üstelik tarife ücreti de TBMM bütçesinden ödeniyor. Vatandaş için uygun görülen tarifelerde de "Keşke bu denli cazip olsa" diye aklımızdan geçirmiyor değiliz. Hani TBMM bütçesi halk için uygun görülen tarifelere de bir çözüm bulsa iyi olmaz mı, ne dersiniz?Yorumlar
Efrasiyab
halil efendi... Fransa vatandaşlarının yaşam standartları ile bizim ülke vatandaşlarının yaşam şartı aynı değil... ama vekil efendilerin şartları aynı... anladın sen...
Cevapla
Atilla toptaş
Milletvekillerine her zaman kıyak yapılıyor önce siz millete kıyak yaptı milletvekiline değil
Cevapla
uğur
halil git isine be kardeşim saçma sapan konuşma, şuan meclisteki hiçbir milletvekili benim vekilim değil hepsinin egosu tavan yapmış, vekil oğlu bile polisleri sıraya diziyor sen bize onları savunuyorsun, hangi ülkede vekil oğlu bunları yapabiliyor, senin gibi tipler yüzünden oluyor zaten bu, acısını biz çekiyoruz
Cevapla
Misafir
@halil Hilafet olabilir mi? Senin için uygunsa. Eleştiri bile olmaz o zaman, ne dersin "yandaş halil" pardon "vatandaş halil"
Cevapla
edo
VEKILLER GARIBAN YAAaa. Adamlar zaten alamiyor gücleri yokya!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.