Mobil

Şarj cihazlarına yeni düzenleme!

Avrupa Birliği, telefon üreticilerini standart şarj cihazları kullanmaya zorlamayı planlıyor.


Şarj sorunu artık günümüzün klasiklerinden biri. Bu konuda henüz gerçekten de kaliteli diyebileceğimiz bir telefon sunulmadı önümüze. Sunulduysa da en azından standart bir telefon değildir.

Bu konu hakkında bir düzenlemede bulunmak isteyen Avrupa Birliği, telefon üreticilerini standart şarj cihazları kullanmaya zorlamayı planlıyor.

Talep dengesinden dolayı artan kullanım ve gelişen cihazlar, beraberinde şarj sorununu da getiriyor. Bu konu hakkında çeşitli planları bulunan Avrupa Birliği, telefon tüketicilerinin standart şarj cihazları kullanmaya zorlayacak.

Avrupa Birliği şarj cihazlarına yeni düzenleme getiriyor!

Böylelikle her telefonun tek tip şarj girişi bulunacak ve herkes her alanda telefonunu daha kolay şarj edebilecek. Kısacası ''iPhone şarj aletiniz var mı?'' sorularından da kurtulmuş olacağız.

Farklı türde şarj başlığı kullanan üreticiler, bu durumdan pek memnun olmayacaklardır. Sonuç olarak siz bir telefon üreticisi iseniz o zaman bu alanda biraz özgürlük hakkınız olduğunu savunabilirsiniz. 

Tabi ki bu durum sadece üreticileri değil, aynı zamanda tüketicileri de etkileyecektir. Ama bize göre bu etki olumlu yönde olacak. Genel olarak baktığımız zaman aslında telefon üreticileri tek tip giriş kullanıyor zaten. Tabii ki bazıları istisna ancak bu durumdan kuşkusuz en çok etkilenecek olan firma Apple. 

Yorumlar
Ahmet Eren
Zaten herkes USB Type-c ye geçiş yapıyor artık iphone dahil hem kablo bozuldu derdi de ortadan kalkıyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.