Mobil

Başkan Obama'nın selfie fotoğrafı ortalığı karıştırdı!

Beyaz Saraya konuk olan Red Sox takımı Başkan Obama ile #selfie çektirdi!

Başkan Obama'nın selfie fotoğrafı ortalığı karıştırdı!

Telefonların ön kameraları hiçbir dönemde bu kadar popüler olmamıştı. Geçtiğimiz yılın amiral gemisi telefonlarında kullanılan arka kameraların bu yılın ön kameralarında yer aldığına hayretler içinde şahit olmaktayız. Özellikle "#selfie" adı verilen fotoğraf çekimleri şu günlerde  olukça popüler. Ön kameralarda otomatik odaklama gibi hiç denenmemiş yeniliklerin kullanıcıların istekleri üzerien telefonlara entegre edildiğini görmekteyiz.

Oppo ise yıllar evvel laptoplarımızda kullandığımız çift yönlü kamera sistemini telefonlarına getirerek; ana kamerayı selfie kamerası olarak kullanmamıza olanak sağlıyor.

1396693343_oppo-n1.jpg

General Mobile Elite ise ön kamerasına 8 megapiksel sensör koymuş ve oto fokus ile çok daha net #selifie yapabilememize olanak sunmuştu.

1396693535_generalmobileelitebanner01.jpg

Üreticiler ise ünlüler üzerinden selfie pozları ile gündemde kalmayı bir reklam kampanyası olarak görmeye başladılar. GEçtiğimiz günlerde yapılan Oscar ödül törenlerinde Ellen Degeneres Samsung Galaxy Note 3 ile bir selfie çekmiş ve 3 milyondan fazla retweet alarak bu dalda da kendine has bir rekora imza atmıştı. 

1396693771_1394132851ellen-degeneres-oscars-selfie-467.jpg

Geçtiğimiz gün beyaz saraya davet edilen ünlü beyzbol takımı Red Sox oyuncularının da Başkan Obama ile çektirdikleri selfie poz bir anda gündeme bomba gibi düştü. Bunun sebebi ise Ellen'in de fotoğrafı çeken beyzbolcu oyuncu Ortiz'in gerçek hayatta iPhone kullanmaları idi. Samsung bu kişilere Note 3 telefonunu vererek görülmemiş bir reklam kampnayası yapıyor. Ellen bu fotoğrafı çektirdikten sonra kulisten iPhone'u ile tweet atmıştı. Bu koskoca bir firmanın gerçekten oldukça komik duruma düşmesine sebep olmuştu.

1396694071_ellen-iphone-tweet-2.jpg

Ortiz'in yaptığı açıklama ise oldukça entresandı. Telefonu Samsung'un kendisine verdiğinin doğru olduğu ama selfie fotoğrafın tamamen rastlantı olduğunu belirten ünlü beyzbolcuya ise inanan pek çıkmadı. Ortizin çektiği ve olay olan selfie pozu aşağıda görebilirsiniz.

1396694250_ortiz-selfie.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.