Modern akıllı telefonlar yüksek donanım özelliklerine sahip olsa bile şarj anlamında kullanıcısını tatmin edemiyor. Günümüzün amiral gemi modellerinde dahi bu problem ile yüzleşmek zorunda kalıyoruz ve binlerce lira harcayarak satın aldığımız bu modellerde batarya performansları maalesef bizleri tatmin etmiyor. Bazı şirketler bu soruna kulak tıkamaya devam etse de, bazıları hızlı şarj teknolojisinde ileriye giderek farklı bir pencereden soruna çare bulmaya çalışıyor. Burada amaç daha çok telefonun batarya performansını geliştirmekten ziyade, şarj çabuk tükense bile onu çok kısa bir süre içerisinde doldurmaktan geçiyor. Bu yüzden de teknoloji dünyasının önemli markaları hızlı şarj teknolojisine yoğunlaşıyor.


Ancak çoğu kullanıcı bunun da yeterli olmadığı savı üzerinde duruyor. Hatta bazıları, işi daha ileri boyutlara götürerek kamera, işlemci performanslarını ikinci ve üçüncü plana koyarak batarya kapasitesi en iyi olan akıllı telefonlara yöneliyor. Eğer siz de bu düşüncedeyseniz ve batarya kapasitesi en yüksek akıllı telefonlar neler merak ediyorsanız, bu listeye mutlaka göz atmalısınız!

Huawei Y Max


Telefonun 7.12 inçlik devasa ekranına 5.000 mAh'lik batarya eşlik ediyor.

Casper Via A1 Plus


Donanımsal yapısına göre uygun fiyatı ile dikkat çekmeyi başaran cihaz, 5.000 mAh bataryaya sahip.

Asus ZenFone Max Pro


Asus batarya anlamında çıtayı yukarı çekmeyi seven bir marka olarak bu modelinde 5.000 mAh. batarya kapasitesi kullanmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.