Bataryanızı sömüren uygulama bulundu!

Evet, akıllı telefonlarımızın en büyük problemlerinden biri şarj problemi. Her yeni çıkan cihazda daha fazla şarj ömrü dile getirilse de gelişen uygulamalar ve telefon özellikleri ile aynı sonuca varılıyor. Prizlere bağlı bir hayat!
Bataryanızı sömüren uygulama bulundu! - Page 1
Matt Galligan’ın yazdığı blog yazısı ise gündeme düşen Facebook‘un batarya tüketimi gerçekten büyük bir gündem yarattı. Facebook uygulamanızı telefonunuzda aktif olarak kullanıyorsanız -ki kullanıyoruz- şarjı izlediğiniz videoların, like verdiğiniz fotoğrafların götürdüğünü düşünüyor olabilirsiniz ama gerçek maalesef öyle değil.
Bataryanızı sömüren uygulama bulundu! - Page 2
Facebook, arka planda çalışarak neredeyse bataryanızın yarısını tüketiyor. Üstelik siz arkada çalışan uygulamalarda Facebook’a izin vermediyseniz bile sonuç değişmiyor.
Bataryanızı sömüren uygulama bulundu! - Page 3
Telefonunuzda batarya kullanım ayarlarına bakarsanız muhtemelen benzer sonuçla karşılaşacaksınız ve dilerseniz siz de ayarlardan arkada çalışmama seçeneğini seçebilirsiniz. Sonuç değişmeyecektir.
Bataryanızı sömüren uygulama bulundu! - Page 4
Aslına bakarsanız bunun çok teknik açıklamaları olabilir ama özetle Facebook, bize sunmayı vaadettiği şeyleri (hızlı bildirimler, arkada çalışmıyorken bile gelen aramayı yanıtlama, bildirimler, lokasyon takibi ile reklamlar…) sağlayabilmek için bunu yapıyor. Bizim iyiliğimiz için olsa bile bu ayarları yaptığı zaman kullanıcıya gerçekten arkada çalışmayan bir uygulama sağlamaları gerekirdi.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.