Mobil

Bataryası en çok giden telefonlar sıralaması

Listeyi görünce şaşıracaksınız.

Bataryası en çok giden telefonlar sıralaması

Akıllı telefonlar son dönemde büyük bir atılım gösterdiler. Ekran Çözünürlüğü İşlemci, GPU, Kamera, Ram gücü, Hafıza Miktarı gibi parametreler inanılmaz bir hızla gelişirken; pil gücü konusunda firmaların "Süper Koruma Güç Modu" dedikleri ve ekranları sadece siyah beyaza çevirebildikleri bir düzen içindeyiz.

Umarız mobil işlemcilere harcanan Ar-Ge masaraflarının 1/10'u kadar para pil gücünün arttırılması için harcanabilir de bizlerde son model telefonlarımızı günün sonuna doğru siyah beyaz ekranlarla kullanmak zorunda kalmayız.

Burak Ünal isimli kullanıcımızın gönderdiği bir liste telefonların kendi pilinden 1 dakika içinde ne kadar enerji çektiğini ortaya koyuyor. Listeyi kendimiz oluşturmadığımız için kesin doğrdudur demek mümkün değil ama Sony'nin pil gücü konusunda büyük bir yol katettiğini söylemek daha önceki deneyimlerimiz gözönüne alındığında oldukça mümkün.

İşte pil gücü en iyi telefonlar

1416743578_batarya-suresi.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.