Mobil

Batı Avrupa'nın en iyi mobil cihaz üreticisi kim?

Batı Avrupa'nın en iyi mobil cihaz üreticileri bu firmalar?


Nereye giderseniz gidin Samsung ve Apple’ın cihazlarının her yerde ilk sıralarda olduğunu görürsünüz. Her yerde olduğu gibi Batı Avrupa’da da bu firmalar ilk sıralarda yer alıyorlar.

Yeni gelen raporlara göre Sony, 2013 yılının ilk çeyreğinde en çok satan üçüncü firma oldu. 14,3 milyon mobil cihaz satan Samsung birinci sırada yer alırken, 6,2 milyon iPhone ile Apple ikinci sırada yer aldı. Bu sıralamayı 3,2 milyon mobil cihaz ile Sony üçüncü sırada takip etti.

1372344659_western-europe.jpg

Başka bir sürpriz LG’den geldi ve firma 2,4 milyon telefon satışı ile dördüncü sıraya yerleşti. Geçen yıla bakıldığında, Sony ve LG’nin satışlarını ikiye katladığı görülüyor. 1,6 milyon cihaz satışı ile LG’yi Nokia takip etti ve HTC ilk 5’e bile giremedi.

1372344679_samsung-apple-sony-smartphone-market-western.jpg

Pazar payına baktığımızda ise, Samsung % 45 gibi bir yüzdeye sahipken, Apple % 20 ve Sony % 10 gibi yüzdeler ile pazardan pay aldılar. Bu rakamlara göre Sony geçen yıla göre payını ikiye katlarken Apple düşüş yaşadı.

Yorumlar
efe
abi adamlar usmus gidiyor biz niye geride kaldik her konuda gerideyis
Cevapla
Misafir
siz ne anlarsınız Htc kalitesinden.. siz plastiki savunmaya devam edin. 2000 tl ye cihaz alın. 5 ay sonra 1300 tl yi görsün sonra samsung karizma deyin. neyin karizması bu enayisiniz haberiniz yok..
Cevapla
Misafir
aha gelmişler bile!!!...
Cevapla
Misafir
Iphone da kaliteli cihazlar üretiyor, aynı zamanda çok satıyor . demek ki arkadaşın htc tezi yanlış.
Cevapla
htc ultraslan
merhaba arkadaşlar.high tech computer.(HTC).eleştiren birader lütfen bu yazıyı okusun.plastik üretip çok satacağına kalite üretip az satarım diyor HTC.prensip yani anlayacağın.iyi geceler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.