Mobil

Bayramda kıyafetlerinizi tamamlayacak teknolojik aksesuarları sizin için derledik

En popüler teknolojik aksesuarları merak ediyor musunuz?

Bayramda kıyafetlerinizi tamamlayacak teknolojik aksesuarları sizin için derledik

Bayram yaklaşırken, insanlar sevdikleriyle bir araya gelmenin heyecanını yaşıyor ve keyifle geçireceği gezi planları yapıyor. Geçmişten bugüne hızlı dönüşümlerin yaşandığı bu süreçte, insanların bayram alışkanlıkları değiştiği gibi, bayrama özel giyim ve aksesuarları da değişti. “Teknolojinin hayatımıza girmesiyle en değerli aksesuarımız telefonumuz oldu.” diyen Mobilcadde Dijital Pazarlama Uzmanı Zeynep Uylaş, bayramda olmazsa olmaz 5 teknolojik aksesuarı bizler için listeledi.

Nostaljinin tadına doyamayanlar, her bayram “Nerede o eski bayramlar?” diyerek iç geçiriyor. Teknolojinin hızla gelişmesine paralel olarak sanayi toplumundan bilişim toplumuna dönüşen yapı, kültürel alışkanlıklarda da değişimler meydana getiriyor. Teknolojik gelişimlerin bu kadar hızlı olmadığı dönemlerde, insanlar bayramda giyineceği kıyafetin planını yapıp, sevdikleri akrabalarına ziyaret için hazırlanıyordu. Şimdilerde ise bayram öncesi ihtiyacı olan teknolojik aksesuarı düşünüp, akıllı cihazından sevdiklerine göndereceği, mail taslağını çıkarıyor. Bayram ve özel günler için yardımcı teknolojik aksesuar almak, artık yeni bir ayakkabı almaktan daha heyecan verici olabiliyor. O nedenle bayramda kombinler ile teknolojiyi birleştirmek için özenle seçilmiş teknolojik aksesuarları incelemekte fayda var.
 
 
Telefon Kılıfı
Bilişim toplumunun önemli bir parçası haline gelen akıllı telefonlar şüphesiz ki bayramda da şıklığı yansıtacak. Teknolojik aksesuar denilince ilk akla telefon kılıfları geliyor. Akıllı telefonları koruma amacıyla üretilen, daha sonra model, şekil ve tür olarak çeşitlenen telefon kılıfları son dönemde moda aksesuarı haline geldi. Kullanıcılar artık giyime, kullanım tarzına, girdiği ortama göre tek telefon kılıfı kullanmıyor, iki ya da daha fazla kılıf modeli ile akıllı telefonuna alternatifler sunuyor. Kadınlar, günlük kullanımda cüzdanlı kılıfları kullanışlı bulurken, bayramda taşlı ve özel desenlerle kaplanmış şık kılıflar tercih ediliyor. Telefon kılıfları yalnızca kadın kullanıcıların değil, erkek kullanıcıların da tarzını yansıtıyor. Erkek kullanıcılar, günlük hayatta ultra ince yahut kapaklı modelleri tercih ederken bayramda şık deri bir kılıf veya bumper çerçeve kılıflar ile giyimlerini tamamlayabiliyor.
 
1411995329_bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-8.jpg
 
Akıllı Saat ve Bileklikler
Çok değil, bundan 15 sene önce bayramda kolunuzdaki bir saat ile tüm işleri yönetebileceğiniz ya da şık bir bileklik ile sağlığınızın korunabileceği kimsenin aklına gelmezdi. Giyilebilir teknolojinin hayatın içine girmesiyle birlikte yaşamı kolaylaştıran tüm işleri, aksesuarlar ile gerçekleştirebiliyoruz. Bayramda sıkça gelen tebrik mesajlarınızı akıllı saatinizden kontrol edebilir, yine sosyal paylaşımları, telefonunuza dokunmadan saatiniz ile takip edebilirsiniz. Ayrıca şık bir fitness bilekliği de, bayramda kontrollü tatlı ve et tüketimini konusunda sizi uyarabilir, kontrollü beslenmenize yardımcı olabilir.
1411995340_bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-15.jpg1411995346_bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-12.jpg

Kulaklık

Akraba bayram ziyaretine giderken, yolda sıkılmamak adına müzik dinliyor ya da bluetooth telefonlar ile bayrtam tebriği gerçekleştiriyor. Bu noktada en büyük ihtiyaç kulaklıklar birbirinden renkli ve farklı modelleri ile bayram kombinine en uygun olarak seçilebilir. Özellikle kadınlar için swarovski taşlı kulaklıklar bayram şıklığını tamamlayacak modellerden.
1411995363_bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-14.jpg
 
Telefon Süsü ve Home Butonu
Telefon küpeleri, kılıftan sonra kadınların en çok tercih ettiği aksesuarlardan. Telefonun üzerinde parlayan sevimli figür veya taşlı tasarımlar, bayramda ilgiyi telefon üzerine toplayabiliyor. Aynı şekilde erkekler için de çeşitli home butonu etiketleri, akıllı telefonların daha havalı görünmesini sağlıyor. Ayrıca home butonu telefona yalnızca renk katmakla kalmayacak, home tuşunun da deforme olmasını engelleyecektir.
1411995373_bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-7.jpg
Selfie Çubuğu

Bir bayram klasiği haline gelen toplu aile fotoğraflarının çekim yöntemleri de teknoloji ile değişiyor. Son yılın en popüler çekimi olan selfie yöntemi, bu bayram en çok gördüğümüz fotoğraf pozlarını oluşturacak. Geniş br aileyi selfie ile tek bir karede toplamak hayli zor olacağından, selfie çubuğu yardıma koşuyor. Bluetooth özelliği de bulunan selfie çubukları sayesinde ailenin en uzun kollu ferdini aramaya gerek kalmadan, toplu aile selfieleri çekilebilir.
Bayramda sevdiklerinizle eğlenceli vakitler geçirmek sizin elinizde. Teknolojinin sizi sosyal hayatınızdan soyutlamasına engel olmak için uyumlu teknolojik aksesuarları kullanarak, daha keyifli bir bayram geçirebilirsiniz.

1411995383_bayramda-kiyafetinizi-tamamlayacak-teknolojik-aksesuarlar-mobilcadde-basin-bulteni-3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.