Mobil

Beklediğiniz her şeyi birleştiren iPhone 7 konsepti

Yasser Farahi'nin iPhone 7'si hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Beklediğiniz her şeyi birleştiren iPhone 7 konsepti

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus henüz dört aylık telefonlar ve popülerliklerinden bir şey kaybetmiş değiller. Ancak buna rağmen tasarımcılar yeni iPhone modelleri için konseptler oluşturmaya devam ediyor. Hollandalı grafik tasarımcısı Yasser Farahi Apple'ın gelecek nesil iPhone'nunun nasıl bir görünüşe sahip olacağı konusundaki fikir ve beklentilerini ortaya koydu. Farahi bunu yaparken iPhone 6’nın kendisine göre tasarımına gölge düşüren bazı tasarım özelliklerini çıkarmakla kalmadı, Apple hayranlarının yıllardır beklediği bazı özellikleri de iPhone 7’ye ekledi.

iPhone 7 muhtemelen 2016’da gelecek. Farahi’ye göre iPhone 7’de yıllardır bahsedilen ancak Apple tarafından bir türlü hayata geçirilmemiş olan kablosuz şarj teknolojisi yer almalıdır.

1422510841_10.jpg

Farahi yaptığı açıklamada “Elimde tutmaktan oldukça hoşlandığım bir iPhone tasarladım. iPhone 6 tıknaz olmayan, parlak kenarlı, yuvarlak hatlara sahip ve görünür anten hatları bulunan bir telefon. Ayrıca iPhone 6’deki kamera çıkıntısından hiç hoşlanmadım ve bir konsept tasarımcısı olarak kamera sadece açıldığında dışa doğru çıkıntı yapmalı.”

Yasser Farahi ayrıca ses tuşlarını telefonun sağ tarafına taşıdı. Bunu ise güç ve ses tuşlarına aynı anda basmaktan nefret ettiği için böyle bir değişiklik yaptığını söyledi.

Son bir yenilik olarak, Farahi iPhone 7 için geliştirilmiş ses kalitesini gerçekleştirmeyi hayal ediyor. ''Stereo ses ilk iPhone çıktığından beri özlediğim şeylerden bir tanesi.  Şahsen iPad Air'deki stereo ses hala mono çalıyor. Diğer telefonlarda görülmeyecek ve muhtemelen çalışmayacak olan bir çözüm buldum. Kamera lensleri gibi,  kendi tasarladığım iPhone 7’de stereo ses otomatik olarak sadece ihtiyaç duyulduğu zaman aktifleşiyor. iPhone manzara (yatay) modunda tutulduğunda, iOS 9 ve iPhone’nun X,Y,Z alanlarındaki iPhone pozisyonlarını hesaplıyor ve doğru kanaldan sesi çalıyor.''

Yasser Farahi'nin iPhone 7'sinden memnun kalır mıydınız diye sorsak ne derdiniz?

Sonraki sayfalarda Yasser Farahi'nin tasarladığı iPhone 7'ye yakından göz atabilirsiniz. 

1422428325_1.jpg
1422428333_2.jpg
1422428339_3.jpg
1422428369_4.jpg
1422428376_5.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.