Mobil

BeReal, ünlülerin akışını yayınlamaya başlıyor

BeReal uygulaması, arkadaşlarınızla paylaşmak yerine ünlülerin ne yaptığını gösteren yeni bir özellik piyasaya sürdü.

BeReal, ünlülerin akışını yayınlamaya başlıyor

BeReal uygulaması, artık ünlülere adanmış bir besleme özelliği sunarak amacına aykırı görünen bir özellik daha piyasaya sürüyor. Artık sadece arkadaşlarınızla günlük fotoğraflarınızı paylaşmak yerine, üst düzey sporcuların, sanatçıların ve aktivistlerin ne yaptığını da görebileceksiniz. BeReal uygulaması, "gerçek arkadaşlarınız" olarak pazarlanıyor ve arkadaşlarınızla ne yaptığınızı rastgele paylaşmanız için size farklı zaman dilimleri verir.

Ancak, BeReal şimdi yabancıları da dahil etmeye karar verdi ve "RealPeople" adlı beslemesiyle dünya çapındaki "en ilginç insanların küratörlü bir zaman çizelgesi"ni sunuyor. BeReal'ın amacı, ünlülerin de bizim gibi sıradan insanlar olduğunu göstermek. Ancak BeReal, RealPeople'ın etkileme, beğeni veya yorum toplama veya marka tanıtımı yapma konusunda değil, herkesin birbirine daha benzediğini göstermek için tasarlandığını belirtiyor.

BeReal, ünlülerin akışını yayınlamaya başlıyor

BeReal uygulaması, şu anda özelliği yalnızca İngiltere'de test ediyor. RealPeople'ı seçmek için Discovery sekmesini seçip ardından RealPeople'a tıklamanız gerekiyor. Buradan, zaman çizelgesinde kaydırırken RealMoji ile gönderilere tepki verebilir, gönderileri gizleyebilir ve rapor edebilirsiniz. BeReal, RealPeople zaman çizelgesi için bu formu kullanarak birini (veya kendinizi) önermenizi sağlayabileceğinizi de belirtiyor, ancak BeReal'ın beslemesi için kullanıcıları zaten var mı yok mu belirsiz.

Geçen yaz BeReal, popülerlik kazandıktan sonra ivme biraz azaldı. Platformer'da Casey Newton'ın yazdığı gibi, bunun nedenlerinden biri anlamlı bir yeni özellik eklememiş olmalarıydı. Ancak son zamanlarda uygulama, kullanıcılara günde bir fotoğraftan daha fazla fotoğraf çekmelerine izin vermeye başladı, ki bu da uygulamanın amacına aykırı görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.