Mobil

Beyaz renkli Nokia 6 Çin dışında satışa sunuluyor (Güncelleme)

Nokia'nın ilk Androidli akıllı telefonu Nokia 6, Çin dışında beyaz rengi ile satışa sunuluyor.

Beyaz renkli Nokia 6 Çin dışında satışa sunuluyor (Güncelleme)

Çin’de satışa sunulan Nokia 6, satışa sunulduğundan itibaren stokları tüketti. İlk flaş satışın ardından bugün tekrar satışa sunulacak olan Nokia 6, öncesinde 1.4 milyon adet ön sipariş aldı.

Ne yazık ki, bugüne kadar kaç tane Nokia 6 ünitesinin satıldığını bilmiyoruz, çünkü HMD Global henüz herhangi bir sayı açıklamadı. Yine de, iyi haber şu ki akıllı telefon büyük olasılıkla çok yakında Çin dışında satışa sunulacak. Görünüşe göre, Filipinler'deki önemli bir perakende şirketi 26 Şubat'tan itibaren Nokia 6'yı satacak. Ayrıca, Lazada Filipinler, bu ayın başlarında akıllı telefonun resmi lansmanında görmediğimiz beyaz Nokia 6 adet stokunu elde etmeyi başardı.

1485410803_lazada.jpg

Lazada ucuza satmayacağından, bu telefona sahip olmak isteyenler kesinlikle biraz taviz vermek zorunda kalacaklar. Çin perakendeci JD.com sunuyor Nokia 6’yı 245 $’a satışa sunmuş olsa da, telefonun Filipinler'de en az 370 $ etiket fiyatı olması bekleniyor. 

Telefon şimdilik stokta yok gibi görünüyor ancak, perakendeci yarın satışına başlayacağını iddia ediyor.

GÜNCELLEME: HMD Global İletişim Direktörü böyle bir cihazın varlığını reddetti. HMD Global, üçüncü taraf perakendecinin elinde birkaç Nokia 6 ünitesini alıp kendi başlarına ithal etmiş olabileceğini, ancak henüz Çin dışında resmi bir tanıtım yapılmasının mümkün olmadığını söyledi.

Zaten, Nokia 6’yı satma konusunda yetkili olmayan Lazada sitesinde listedeki telefonun rengi de siyah ile değiştirildi.

1485509902_nokia-6.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.