Bildiğiniz iPhone modelleri unutun! İşte Apple iPhone 15 Pro Max

Apple iPhone 14 serisini yeni piyasaya sürmüş olsa da şimdi 15 serisi ile ilgili söylentiler çıkmaya başladı. İşte tüm detaylar.

Bildiğiniz iPhone modelleri unutun! İşte Apple iPhone 15 Pro Max

Apple kısa süre önce iPhone 14 serisini piyasaya sürdü, seri hakkında beklentiler çok uzun süredir artmıştı. Bazı hayal kırıklıkları ile gelen iPhone 14 serisinin ardından hemen 15 hakkında dedikodular çıkmaya başladı bile. Yeni nesil iPhone 15 serisiyle ilgili söylentiler ve sızıntılar farklı kaynaklarda çevrimiçi olarak ortaya çıkmaya başladı. En son rapor, yaklaşan seride bir isim değişikliğine de işaret ediyor.

Bloomberg'den Mark Gurman'dan gelen son rapora göre, Cupertino merkezli teknoloji devi, Max modelinin yerini alacak yeni bir Apple iPhone 15 Ultra modeli üzerinde çalışmaya başladı. Rapor ayrıca iPhone 15 serisinin, iPhone 12'nin 2020'de piyasaya sürülmesinden bu yana iPhone serisinin tasarımında en büyük değişikliği göreceğini de ekliyor. Bazı büyük değişiklikler arasında şirket, iPhone'larda USB-C bağlantı noktaları sunmaya başlayabilir. Ayrıca iPhone 15 serisindeki tüm modellerin Dynamic Island ile geleceğine dair haberler de var.

Apple iPhone 15 Ultra Pro Max çığır açacak!

Bildiğiniz iPhone modelleri unutun! İşte Apple iPhone 15 Pro Max - Resim : 1

Adın Pro Max'ten Ultra'ya değişmesi şaşırtıcı değil ve Apple Watch serisinin artık bir Ultra modeli içerdiği düşünüldüğünde mantıklı bir hareket. Şirket, bir yıldır iPhone modellerini deniyor. Mini modelini iki yıl piyasaya sürdükten sonra şirket, yeni iPhone 14 Plus ile Plus modeli için Mini modelin de fişini çekmişti.

Mini modelin satışları pek iyi değildi, bu nedenle şirket, müşterilerin kompakt bir formla ilgilenmediğini varsayarak Plus modeline geçti. Ancak raporlar, yeni iPhone 14 Plus'ın satış rakamlarının da iyi olmadığını ve şirketin Pro modellerinin üretimini artırmak için iPhone 14'ün üretimini azalttığını gösteriyor.