Mobil

Bill Gates'ten Windows Mobile itirafı

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, firmanın geliştirdiği Windows Mobile ile ilgili itirafta bulundu.

Bill Gates'ten Windows Mobile itirafı

Bir dönem Microsoft kendi geliştirdiği Windows Phone işletim sistemi ve sonrasında Windows Phone telefonlarla bu sektörde adını duyurmaya başlamıştı. Ancak istediği başarıyı elde edemeyen Microsoft, bir dönem Nokia'nın akıllı telefon birimini de satın almış. Ancak bu konuda da başarılı olamayan marka akıllı telefon pazarından çekilmişti.

Bill Gates'ten Windows Mobile itirafı

Konuyla ilgili itiraf ise yıllar sonra Microsoft'un kurucusu Bill Gates'ten geldi. Gates katıldığı bir konferansta konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gates'e göre bir dönem Motorola'nın telefonlarında kullanmak üzere bir Windows Phone sürümü geliştirdiklerini ve bu sürümün 3 ay geciktiği için markanın Android'e yöneldiğini belirtti.

Ayrıca Gates'e göre Microsoft'a bir diğer darbe de haksız rekabet soruşturmasından geldi. Windows Phone üzerinde çalışan markaya ABD'de haksız rekabet soruşturması açılmıştı. Bu da markanın başarısı olmasındaki bir diğer etken oldu.

Yorumlar
tekila77
samsung satın alsın,ne ios ne andorid kalır uçar gider ama yahudi bill samsunga satmaz...
Cevapla
salih
microsoft tun birçok telefondan yazılım desteğini kesmesi suçtur ve bir yasal yaptırımı olmalı. windows phone leri biz oyuncak diye almıyoruz ,bütün işlerimizi bunun üzerinden yapıyoruz. telefonların tek tek toplanıp ücretlerinin geri verilmesi lazım.
Cevapla
Oguz
Windows phone kullanan biri olarak o dönemde android ile arasında stabilize olarak uçurum vardı. Apple iOS a rakip bile olabilirdi belki. Maalesef uygulama mağazası çok zayıf kaldı. Şuan bile eski windows phone u açtığımda hiçbir takılma yavaşlama sorunu yok.
Cevapla
Mehmet
Yav bıraksın kendilerinde iş yoktu. Windows işletim sistemi Androidi hali hazırda mahvediyordu. Çok stabilize çalışıyordu. 10 numaraydı ama üstüne düşüp geliştiricileri marketine çekmediler. Sistemi ben kullandım o haliyle bile mükemmel çalışıyordu.
Cevapla
Lokman
Nokia nın şu durumlara düşmesinin en büyük müsebbibi Microsoft tur,zamanında nokiaya musallat olmasalardı nokia elbette androide yönelecekti en kötü symbianı geliştireceklerdi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.