Mobil

BIM bugün 1599 liraya Galaxy S4 satacak!

Satış rekorları kıran telefon için 400 liralık bir indirim uygun görülmüş.

BIM bugün 1599 liraya Galaxy S4 satacak!

Samsung’un kısa süre içerisinde 10 milyon satış rakamına ulaşan amiral gemisi Galaxy S4, nisan sonunda ülkemize 2.000 liralık bir fiyattan giriş yapmıştı. Sahip olduğu teknik özelliklerle birçok kesimin beğenisini kazanan telefonun, Türkiye genelinde yaygın şekilde hizmet sunan BIM mağazaları tarafından satışa sunulacağı bildirildi.

31 Mayıs’ta (bugün) stoklara girecek telefon için belirlenen fiyat ise 1599 lira oldu. Oldukça agresif bir fiyatın benimsendiği telefonun distribütör garantili mi ya da paralel ithalat mı olduğu henüz bilinmiyor. Ancak bu denli bir indirimin yapıldığı dikkate alındığında telefonun paralel ithalat olması yüksek ihtimal; zira Samsung, Galaxy S4 için Türkiye'de 1.999 liralık bir fiyatı uygun görmüştü.

1369973742_2.jpg
Yorumlar
Burak Kaya
Merhaba arkadaşlar; Paralel ithalat noktasında yaşadığınız kaygılar doğru.Telefonların çok düşükte olsa kapanma riski var ve bu durumda çoğu zaman muhatap kimse bulamıyorsunuz. Tabi bu tüm telefonlar için geçerli değil ancak sonuçta 1600 lira para ödüyorsunuz ve bir risk alıyorsunuz. Daha önce aldığım paralel ithalat cihazların hiçbirinde sorun yaşamadım. Paralel ithalat telefonlar güncelleme noktasında sıkıntı çıkarmıyor ve telefonlara hem kies hem de ota üzerinden güncellemeler ulaşmakta. Güncelleme konusuna değinecek olursak; imei klonlu cihazlar Kies ya da ota üzerinden güncellenmiyor. Bu durumda başvuracağınız tek yol odin ile yazılım yükleme. Bu durumda da Galaxy S3 ve Galaxy Note II'de yaşanan şebeke problemi ile karşılaşırsınız. Şu an Galaxy S3 ve Note II kullanıcıları klon imei'li cihazlarına odin ile rom yükledikten sonra modem dosyasını arıza.patch adlı dosya ile değiştiriyor. Galaxy S4 için henüz bu durum söz konusu değil ve Exynos 5 octalı versiyonuna henüz imei de atılamıyor :)
Cevapla
muhammed123
murat iletisim sana nasıl ulaşcaz benim tel 05398431726
Cevapla
murat iletisim
arkadaşlar iraktan ben getiriyorum s4 isteyen arkadaslara karsiz 1.050 liraya getirrim
Cevapla
AVRUPALI
Avrupa'da 1325 liraya kadar düştü fiyatı...
Cevapla
Misafir
sayın editör. Bu paralel ithalatlı veya kaçak giren cihazlarda ilerde yeni android sürümü yükleyememek gibi veya buna benzer başka sorunlar oluyormuş. { pasaport kaydı olmamak şartı ile .} Bu doğru mudur? Eğer doğru ise çaresi var mı? Zira sürüm dahi yükseltemiyorsak bu cihazı almanın ne espirisi var?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.