Mobil

Bir Çinli daha Türkiye'de akıllı telefon üretecek! hayır Xiaomi değil

Türkiye'ye Çinli teknoloji devleri yatırım yapmaya devam ediyor. OPPO ve Xiaomi'nin ardından bir firma daha ülkemizde telefon üretmeye başlayacak.

Bir Çinli daha Türkiye'de akıllı telefon üretecek! hayır Xiaomi değil

Çinli teknoloji devleri son dönemde Türkiye pazarına akın akın girmeye başladı. Uygun fiyatlı telefonları ve diğer teknolojik ürünleri ile ülkemiz insanların gönlünü kazanan Çinli firmalar, bunu bir üst seviyeye çıkarıp, Türkiye'ye yatırım yapmaya başladı. Bunun örneklerini OPPO, Xiaomi ve son olarak Samsung da gördük. Şimdi ise yine bir Çinli telefon üreticisi Tecno ülkemize yatırım yapma kararı aldığını açıkladı.

Tecno Türkiye'de telefon üretecek

Türkiye pazarına yakın zamanda giriş yapan Tecno, Türkiye'ye 25 milyon dolarlık yatırım yapma kararı aldı. Bu 25 milyon dolarlık yatırım sonrasında Tecno markalı telefonlar İstanbul/Pendik'teki tesiste üretilecek. Aktarılan bilgilere göre ilk Türk malı Tecno telefon Mart ayında piyasaya sürülecek.

2020 yılında 1 milyar dolar gibi bir gelir elde eden Tecno, Manchester City'nin sponsoru olmuştu. Çin'in parlayan yıldızı olan Tecno, Türkiye'deki uygun fiyat politikası ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Türkiye'de telefon üretmeye başlayacak olan Tecno'nun, telefon fiyatlarında önümüzdeki günlerde indirim yapıp yapmayacağı ise merak konusu. Ülkemizde Tecno markası altında satılan Spark 6, Camon 16 Premier ve Pova markalı modellerin Türkiye'de üretilecek olması fiyatların düşmesini sağlayabilir.

MediaTek'in fiyat/performans işlemcileri ile donatılan bu modeller 2.800 TL ve 4.000 TL arasında fiyat etiketine sahip. Fiyatının uygun olmasının yanı sıra bu modeller kamera kurulumları ile de 9.999 TL ve üzerindeki rakiplerine de dişini gösteriyor diyebiliriz.

Yorumlar
helal
yorumlara bakınca herkesin genel olarak sevindiğini görüyorum ancak mesele şudur ki iş ve işçi maliyetinin en düşük olduğu ülkenin markaları ülkemizde fabrika kuruyorsa ülkemizdeki iş ve işçi maliyeti artık çin ülkesinden düşük olduğu içindir. yani sevinmesek mi
Cevapla
Mırmır
Dünya ülkeleri yatırım çekmeye çalışıyor sizin tayfada hiçbir halt beğenmeyip en önce aşı oluyor şimdi buna üzülsek mi?
HASAN YILMAZ
Tecno cmn 16 çerçeve ses ve özelliklede zoom çok güzel .karşılaştırmada Rd not 8 pro ve 9 pro olursa iyi olur tecnonun gece çekimlernide yaparsanız sevirim teşekkür ediyorum .
Cevapla
HASAN YILMAZ
Keşke bu Çinli telefon firmalar daha önce mesela en az 1.yıl önce gelseydi çok daha isabetli olurdu .yinede teşekür ediyoruz. Onlara orta segmente ağırlık vermelerini bekleriz.♥️🇹🇷🇹🇷🌝😀😀
Cevapla
Alahan
Teşekkür edilecek birşey yok, çıkarları bunu gerektirdiği için böyle yapıyorlar, düşünsenize dünyanın en ucuz işgücü olan çin, üretimi bize kaydırıyor, bir tuhaflık yok mu sence?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.