Black Shark 5 temel özellikleri belli oldu

Xiaomi Black Shark 5 telefonu iddiali bir şekilde geliyor. Serinin bu yıl çıkması bekleniyor ve şimdiden seriyle ilgili bilgiler gelmiş durumda. İşte tüm detaylar.

Black Shark 5 temel özellikleri belli oldu

Xiaomi Black Shark 5 serisinin bu yıl çıkması bekleniyor ve şimdiden bunlarla ilgili ilk söylentiler duyulmaya başladı. En son rapor, ünlü bir Weibo habercisinden geldi ve ailenin yeni üyesinden bahsediyor.

Black Shark 5 temel özellikleri belli oldu

black shark 5

Rapor, 720Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip 144Hz Samsung E4 AMOLED düz ekran ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 888+ yonga setine işaret ediyor. Arkasında 120W şarj desteğine sahip 4.600mAh pil yer alacak. Bu özellikler bir şekilde tanıdık geliyorsa, bunun nedeni neredeyse Black Shark 4S Pro'larla aynı olmaları. Black Shark 5 Pro'nun ise yeni Snapdragon 8 Gen 1'e sahip olması ve 144Hz ekranının çözünürlüğünü QHD+'a ve pil kapasitesinin 5.000mAh'ye çıkarması bekleniyor.

Black Shark 5 ekran tarafında da kullanıcılarını bir hayli mutlu edecek. Sızdırılan verilere göre telefon Full HD+ çözünürlüğe ve 144 Hz ekran yenileme oranına sahip AMOLED bir panele sahip olacak. Ayrıca fiziksel tetik tuşlar daha da geliştirilerek telefona entegre edilecek. 120W hızlı şarj ile desteklenen modelde 8 dakika içerisinde tam şarj etme özelliğine sahip 200W HyperCharge teknolojisinin de kullanılabileceği ifade ediliyor.

Black Shark 4 ikilisi geçen yıl Mart ayında duyuruldu, bu yüzden muhtemelen 5 serisini resmi olarak görmemize bir kaç ay kaldı.