Mobil

BlackBerry 10 için ilk güncelleme yayınlandı!

Çiçeği burnunda işletim sistemi ilk kapsamlı güncellemesine kavuştu.

BlackBerry 10 için ilk güncelleme yayınlandı!

30 Ocak’ta düzenlediği etkinlikle BlackBerry 10 işletim sistemi ve söz konusu işlemci ile çalışan BB Z10 ve BBQ10 modellerini duyuran Kanada merkezli şirket aradan geçen süre içerisinde telefonlara satışa çıkarmış ve kimi iddialara göre kayda değer satışlar gerçekleştirmiştir. Ülkemizde de 1899 liradan satışa sunulan telefonun kullanıcılara arasında nasıl bir tepkiyle karşılaşacağı merak konusu.
1362156972_pageblackberry-bb10-ile-geri-donus-yapacak323500544.jpg

Satışları bir kenara bırakırsak, BlackBerry yeni duyurduğu işletim sistemi için ilk güncellemesini Z10 kullanıcılarına sunmaya başladı. 10.0.10.85 sürümüyle 150MB boyutundan olan güncelleme beraberinde birçok iyileştirme ve geliştirmeyi getiriyor. 3. parti uygulamalarında sağlanan performans artışı, Gmail uygulamasının takvim ile senkronizasyonunun arttırılması, BlackBerry Hub iyileştirmeleri, düşük ışıklı ortamlarda daha iyi görüntü elde edilmesi için kamera iyileştirmesi, tarayıının video oynatma performansında sağlanan gelişmeler ve pil ömrünün arttırılması için 60’tan fazla yapılan iyileştirme, güncellemenin getirdiği yenilikler arasında yer alıyor.

Telefonunuz üzerinden ayarlar menüsünü kullanarak güncellemeye OTA yolu ile ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Misafir
Bunlardan bir cacık olmaz. Yine ne varsa Android'te var.
Cevapla
Misafir
BİS i BİS ine alinmaz bu telefon önce bir alt yapı çalışması yaparak f/p oranına göre alinmali
Cevapla
yasin
whatshop bile yok markette
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.