Mobil

BlackBerry 10 yine ertelendi!

RIM yine erteledi!

BlackBerry 10 yine ertelendi!

RIM 2012 yılının 3.çeyreğinde BalckBerry 10 olan yeni telefonunu yayınlayacağını duyurmuştu. Ne yazık ki işler RIM için iyi gitmeyince, BlackBerry 10 ertelenmişti. Google gibi büyük firmalar 6 ay gibi kısa bir sürede tablet ya da işletim sistemi yayınlarken BlackBerry 10'un uzun bir süre ertelenmesi RIM için iyi bir tercih olarak görülmedi ve bir çok firma da uyarmıştı.

2013 yılına ertelenen BlackBerry 10 RIM'in son umudu denilebilir. RIM yeni dokunmatik telefonu için epey çapa sarf etti ve yeni bir uygulama kütüphanesi vaad etmişti. Şimdi ise BlackBerry 10'un Mart ayına kadar gelmeyeceği belirtiliyor.

1349795850_blackberry10-dev.jpg

Ocak ayına ertelenen telefonun Mart ayına ertelenmesi de bir hayal kırıklığı oluşturdu. BlackBerry 10 yeni işletim sistemi ara yüzü ile eski modellere oranla yeni özelliklerle gelecek ve BlackBerry hayranları tarafından merakla bekleniyor. Ancak öyle görünüyor ki kullanıcılar da BalckBerry'den ümidi kesmeye başladı.

Samsung, Apple, HTC, Nokia ve daha bir çok başarılı telefon üreticisinin yanında RIM'in gelirleri de bir hayli kötü etkilendi. Ancak bu firmalara rağmen büyümeyi başarabilen firmalar da yok değil. Örneğin Huawei ve ZTE bu dönemde ilerleyen ve büyüyen Çin firmaları arasında bulunuyor.

1349795956_blackberry-10-dev-alpha-hero.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.