Mobil

BlackBerry 10'a Android Jelly Bean güncellemesi olacak

BlackBerry 10’da yer alan Android Uygulama Çalıştırma Katmanı sayesinde bu güncelleme sağlanacak.

BlackBerry 10'a Android Jelly Bean güncellemesi olacak

BlackBerry, en sonunda Android'in güçlü ve yaygın üçüncü şahıs yazılım ekosisteminden faydalanmaya karar verdi ve bu alandaki eksikliğini gidermek için yeni sürümü ile birlikte bu konuda destek veriyordu. Android 2.3 sürümünün desteklendiği tüm yazılımları BlackBerry 10'da zaten çalıştırmak mümkün.

Bu Android ve BlackBerry 10 uyumluluğu sayesinde, çok kısa bir süre sonra bu özellik değişik boyutlara taşınacak. Bu konu hakkında açıklama yapan BlackBerry Geliştirici Ekibi, Android 4.1 güncellemesinin gerekli olduğunu ve bu konuda çalışmaların sürdüğünü ancak çıkışına ilişkin kesinlik kazanmış bir tarihin bulunmadığını söyledi.

1359972600_1344173697blackberryandroid.jpg

Yeni tanıtılan BlackBerry 10 sürümüne sahip Z10 ve Q10 cihazlarını satın alma konusunda kararsız kalan kullanıcıları bu haber sevindirebilir. Çünkü böyle bir güncelleme, kullanıcılarında elini güçlendirecek. BlackBerry World mağazasındaki uygulama sayısı da bu sayede paralel bir şekilde yeni yazılımlara sahip olmuş olacak.

Yorumlar
Her cihaz birgun androidli olacak :) ios un da devri az kaldi.
Cevapla
Misafir
direksiyonu androide kirinca yirttilar. nokia ornek alsin. almazsa 3 yil daha omru kaldi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.