Mobil

BlackBerry 10’dan haberleri yok!

Dünyanın en önemli pazarlarından biri olan Amerika'da ortaya çıkan sonuç BlackBerry cephesinde hayal kırıklığı oluşturacaktır.

BlackBerry 10’dan haberleri yok!

2007 yılına kadar sektörün iddialı oyuncularından biri olan BlackBerry, dokunmatik ekranlı telefonların gün geçtikçe popüler hale gelmesiyle pazarda kan kaybetmeye başladı. BlackBerry 10 öncesinde %5’lik bir pazar payını altına düşen Kanada merkezli şirket, ocak ayında duyurduğu yeni işletim sistemi ve Z10 ile tekrar eski günlere dönmenin sinyalini verdi. Elbette Android ve iOS karşısında işleri çok zor ancak kıpırdanmalarda yaşanmıyor değil.
1365741878_blackberry-10-2.jpg

Özellikle İngiltere’de satışların rekor kırdığı ve şirketin şu ana dek dünya genelinde 1 milyon barajını aştığı bildiriliyor. Telefon satışları her ne kadar istenilen seviyede seyretse de BlackBerry’nin yeni işletim sistemi ve Z10 için daha fazla pazarlama ve reklam yapması gerekecek. Zira bakıldığı zaman Amerika’nın %83’lük dilimi BlackBerry 10’dan haberdar değil. 1.500 kişi ile yapılan ankette BlackBerry 10’dan haberdar olup olmadıkları soruldu ve katılımcıların büyük bölümü yeni işletim sisteminden haberdar değil.

Söz konusu ankete katılanların %60.5’lik dilimi de Windows Phone 8’den haberdar değil. Bir sonraki telefonunuz hangi marka olacak sorusuna %19.6’lık kesim Samsung yanıtını verirken, %17.7’lik kesim ise Apple’dan yana tercihini kullanacak.

Yorumlar
kuberd
en gelismis cahil ulke
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.