Mobil

BlackBerry 10'u operatörler test ediyor

BlackBerry 10'un 2013'ün ilk çeyreğinde yayınlanabilmesi için önemli bir adım gerçekleşti.

BlackBerry 10'u operatörler test ediyor

RIM, 2013 yılında Blackberry 10 mobil işletim sistemini piyasaya sürecek. Şirketin CEO'su Thorsten Heins BlackBerry 10'un şirketin operatör ortaklarıyla test sürecine başladığını açıkladı.

Daha öncede belirtildiği gibi 2013'ün ilk çeyreğine dikkat çeken Heins açıklamasında, geçtiğimiz hafta elliden fazla operatörle BlackBerry 10'un testlerine başladıklarını söyledi.

1351782212_blackberry-10-dev-alpha.jpg

CEO Heins, yapılan bu testlerin BlackBerry 10'un 2013'ün ilk çeyreğinde yayınlanabilmesi için önemli bir adım olduğunu belirtti. Ayrıca test sürecinin bir kaç ay daha devam edeceğini ve test aşamasına katılan operatörlerin sayısının arttırılacağını da söyledi.

Zor durumda olan RIM'ın ümidi olarak gelecek olan BlackBerry 10 işletim sistemi çalışmaları üzerinde oldukça hassas davranılıyor. Geliştiricilerin BlackBerry 10 hakkında olumlu yönde düşünüyor olması işletim sisteminin geleceği açısından umut verici görünüyor. Kullanıcıların BlackBerry 10'u nasıl karşılayacaklarını 2013'ün ilk çeyreği itibariyle hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
murat
aaa blacberry diye bi telefon markası vardi dimi :)))))
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.