Mobil

BlackBerry 10'un iPhone'dan iyi olmasının 5 yolu

BlackBerry'nin iPhone'u geride bırakacağı çok mu uzakta?


Gelişmiş uygulamalar

Sosyal medyadan mesajlaşmaya, e-mailden navigasyona her türlü mobil kullanımlarda uygulamaların önemini hepimiz biliyoruz. BlackBerry uzun bir süredir sahayı Android ve iOS'a bırakmıştı. Şimdi tekrar sahalara dönen BlackBerry uygulamalarını da düzene aldığı takdirde iPhone'u geride bırakacak bir diğer firma olacak. RIM düşüşe geçtiği sıralarda bütün umutlarını BlackBerry 10'a bağlamıştı.

1358257423_appstoreoneadj.png


Dünyanın en iyi kamerası

BlackBerry'nin iPhone'dan daha gözde bir telefon olabilmesi için bir diğer özellik kamerasının dünyanın en iyi kamerası olmasından geçiyor. Samsung Galaxy S3'ten sonra BlackBerry'nin normal özelliklerle gelerek iPhone'ları gölgede bırakması mümkün değildir. Ancak RIM bu konuda da bir ilke imza atarsa o zaman BlackBerry'lerin kaderi değişebilir.

1358257444_nokia-lumia-920-kamera-carl-zeiss-600x397.jpg


Mükemmel kontroller

iOS ile ilgili en güzel özelliklerden biri stabil kullanımı ve dokunmatik özellikleridir. Elinize aldığınızda mobil dünyanın parmaklarınızın arasından kaydığınızı hissettiğiniz bu cihazlar kolay lokma olmayacak elbette.

1358257470_at-an-angle-it-runs-the-lighter-touch-focused-ios.jpg


İşletim sistemi her şeyi değiştirebilir

BlackBerry uzun zamandır güncellenmeyen bir işletim sistemi olarak çok büyük değişikliklerle gelmesi bekleniyor, gelmeli de. Örneğin Windows'taki en büyük değişikliği yıllar sonra Windows 8'de gördük. İlk aşamada kimse alışık olmadığı bu işletim sistemini kabullenmek istemedi ancak yakında en çok kullanılan işletim sistemleri arasındaki yerini dolduracağını hepimiz biliyoruz. BlackBerry 10 da yeni değişikliklerle iOS gibi ya da Android gibi bir başarı elde edebilir. Geç kalmış da olsa yeni BlackBerry OS için herkes heyecanlı.

1358257485_blackberry10-01.jpg


Samimi reklamcılık

Bana göre BlackBerry'nin en büyük sorunlarından biri de bu. Android'in samimi karakteri arkasına sığınan Google tatlı isimleriyle de kendi işletim sistemini sevdirmeyi başarıyor. Apple reklamlarının bazen tepki aldığı olsa da çok doğal ve samimi reklamları oluyor. Ancak BlackBerry denilince hiç birimizin aklında böyle reklamlar canlamıyor. RIM'in bu konuda rakiplerinden öğreneceği şeyler var.

1358257500_genius-ad-uhhhhh.png
Yorumlar
misafir
Oyuncak istiyen Diger cihazlari kullanabilir ama Telefon istiyorsaniz bB mukkemmel olmasada harikadir, arabada Aston Martin ne ise telefonda bB odur
Cevapla
ne bu ya önüne gelen apple yi geçecek varmı böyle bişi ya rakipleri bişeyler yapmaya çalışacak appılında eli armut toplıcak sıra dışı hayaller bunlar...
Cevapla
Misafir
Herkes de admine yukleniyor su hayrani bu hayrani diye :)))
Cevapla
yuri
admin bb hayranı çıktı olmaz ki böyle cık cık :)
Cevapla
Misafir
iphone u blackberry de geçerse apple kapasın dükkanı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.