Mobil

BlackBerry, Android işletim sistemli telefonlar üzerinde çalışıyor

Şirket, Android tabanlı telefonlar için birçok firmayla işbirliği yapıyor.


Yaşanan sızıntılar BlackBerry’nin Android işletim sistemli akıllı telefon(lar) üzerinde çalıştığını defalarca kanıtladı. DigiTimes’ın sanayi kaynaklarına dayandırdığı habere göre ise Blackberry 2015'in ikinci yarısında birçok Android telefon duyurusu gerçekleştirecek. Üstelik BlackBerry, Android tabanlı telefonlar için donanım ürünlerindeki rekabeti göz önüne alarak Tayvan merkezli cep telefonu tedarikçileri, Foxconn Electronics, Compal Electronics ve Wistron ile işbirliğine gidecek.

BlackBerry tarafından geliştirildiği iddia edilen akıllı telefon: BlackBerry Venice

1436609443_1435950244blackberry-venice-running-android-lollipop..jpg

BlackBerry tarafından geliştirilen telefonlar her ne kadar Android işletim sistemiyle çalışsa da, cihazlarda BES12, BBM ve BlackBerry Blend gibi BlackBerry işletim sisteminde kullanılan bazı temel hizmetler de yer alacak.

BlackBerry için akıllı telefon piyasasında alarm zilleri çalıyor fakat şirket hala güçlü bir marka imajına sahip. Android işletim sistemiyle çalışan BlackBerry markalı akıllı telefonlar başta kurumsal yapılar olmak üzere geniş bir kullanım alanı bulmaya aday görünüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.