Mobil

BlackBerry Athena ortaya çıktı

Bir dönemin efsane telefonu BlackBerry'nin yeni akıllı telefonu Athena'nın fotoğrafları yayınlandı.


Faaliyetlerini TLC Technology çatısı altında sürdüren akıllı telefon üreticisi BlackBerry satış rakamları düşük olsa da halen yeni akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Markanın yakında piyasaya sürmesi beklenen yeni modeli Athena, resmi olarak tanıtılmadan internete düşen fotoğraflarıyla ortaya çıktı.

Daha önce telefonun teknik verileri sızdırılmıştı. Şimdi de telefonun fotoğrafları yayınlandı. Şimdilik BlackBerry Athena adıyla anılan yeni akıllı telefonun göze çarpan ilk özelliği çift arka kamerası. Qwerty klavye özelliğinden vazgeçmeyen BlackBerry, bu modelde de geleneği bozmuyor. Athena bir önceki model olan KeyOne'a göre daha büyük bir ekrana sahip.

KEYOne'a olan benzerliğiyle dikkat çeken telefonun isminin de KEYOne 2018 olabileceği gelen bilgiler arasında. Her iki telefon arasındaki görünüm benzerlikleri de bu dedikoduları güçlendiriyor. Geçen yıl piyasaya sürülen BlackBerry KEYOne modeli 850 bin adet satmış ve bu rakam BlackBerry için başarı olarak değerlendirilmişti. İşte şirketin bu yeni modelden beklentisi en az 1 milyonluk psikolojik sınırı aşmak ve ufak da olsa yeniden akıllı telefon sektöründe söz sahibi olabilmek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.