Mobil

Blackberry Empathy

Blackberry 2012 Yılında Çıkaracağı Blackberry Empathy Tanıtımını Yaptı !

Blackberry Empathy

RIM tarafından düzenlenen bir yarışmada dikkat çeken Empathy adlı tasarımın arayüzünü sizlere gösterdikten sonra şimdi de bu tasarımın çılgın özelliklerini bir galeri eşliğinde sunuyoruz.

RIM sponsorluğunda düzenlenen konsept tasarım yarışmasında ortaya çıkan Empathy adı tasarım çok büyük ilgi gördü.

1335284701_1.jpg


Empathy adlı konsept tasarımın sıradışı özellikleri var

Hayal Gücü

Geçtiğimiz günlerde arayüzünün nasıl çalıştığını sizlerle paylaştığımız ve ilk bakışta şekli ile dikkat çeken tasarımın etkileyici birçok farklı özelliği bulunuyor.

Hayal gücü sınırlarını bile zorlayabilen bu özelliklerin neler olduğunu görünce eminiz ki sizler de şaşıracaksınız. Bu tasarım günün birinde gerçek olursa, çok farklı bir deneyim sunacağı kesin.


Ne Hissetiğini Anlıyor

1335284763_2.jpg


Empathy'nin ilginç özelliklerinin en başında parmağınıza takılan yüzükten alınan veriler doğrultusunda o an ne hissettiğinizi anlayabilmesi geliyorDuygu Arayüzü

1335284828_3.jpg

Böyle bir teknolojinin nasıl geliştirileceği bilinmese de, Empathy adlı bu konsept tasarım bu verilerle birlikte kişi listenizde olan herkesin o an nasıl hissettiğini anlayabilecek bir cihaz hayaliyle ortaya çıkmış.


Saydam Telefon 

1335284891_4.jpg


Empathy'nin bir diğer dikkat çeken özelliği ise kullanılmadığı zaman saydam olması


Saydamdan Siyaha Geçiş

1335284947_5.jpg


Tasarımcılar Kiki Tang ve Daniel Yoon, cihazın sadece kullanıldığı zamanlar koyu renk almasını düşünmüşler


Kablosuz Şarj

1335284995_6.jpg

Tasarımcılar, her yönüyle olağandışı olan Empathy için sıradan şarj cihazlarının uygun olmayacağını düşünüp, şarj işini kablosuz olarak bir yüzey üzerinden halletmeyi hayal etmişler


QWERTY Klavye

1335285073_7.jpg

Blackberry için yapılan bu konsept tasarımda tam QWERTY klavye olmaması düşünülemezdi elbette. İki yüzü birden kullanılabilen Empathy'nin bir tarafında bu klavye yer alıyor
Yorumlar
Misafir
ne zaman çıkar bu konuda bi bilginiz var mı?
Cevapla
Misafir
Halamın eniştem olması gibi bişey :)
Cevapla
Misafir
SÜPER DAHA NE OLSUN
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.